Probleme cu penisul-decalotarea

19-02-2015
Adrianmugurel
Nu este medic/terapeut
Adrianmugurel
Buna ziua, as dori sa adresez cateva intrebari in legatura cu dezvirginarea / decalotarea si dureri ale penisului. Am 17 ani, nu am avut niciun contact sexual pana acum deoarece sunt ingrijorat in legatura cu penisul meu. Cand acesta este moale il pot decalota (sa fiu sincer avand unele mici dureri/neplaceri) dar totusi atunci cand ating 'capul' este dureros! Cand penisul meu este in erectie nu il pot decalota, tin minte ca in trecut nu il puteam decalota mai deloc iar acum reusesc sa il decalotez dar nu de tot (si cand spun de tot ma refer atunci cand 'pielea' trece de guler / 'cap' ) pentru ca arata ca si cand 'capul' ar fi prea gros iar 'pielea' nu suficient de larga incat sa treaca peste iar o vena se vede ca si cand este pusa in presiune in momentul decalotarii. Cu toate acestea tot nu pot pune mana pe 'cap', intotdeauna pun mana doar pe piele. Sunt foarte ingrijorat si nu stiu cum sa procedez. Sper sa nu fie vorba de nici o infectie sau ceva de genul asta pentru ca nu pot sa il ating. Va rog daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns sau ce e de facut fara jigniri sau 'mistouri' deoarece nu cred ca ar fii placut sa fiti in aceasta postura. Scuzati limbajul dar am vrut sa ma fac inteles. Multumesc anticipat. Astept o solutie/rezolvare, va rog!!
2 comentarii
0
19-02-2015, ora 09:58
hipoadin
Nu este medic/terapeut
hipoadin
Gasiti pe net o sumedenie de articole despre fimoza, pe care probabil o aveti din ceea ce descrieti.
Consultati un medic urolog.
0
20-02-2015, ora 03:53
Adrianmugurel
Nu este medic/terapeut
Adrianmugurel
Care ar fi cel mai grav lucru care s-ar putea intampla? Multumesc frumos de raspuns !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Decalotarea penisului
  •