Probleme cu o masea plombata

10-02-2012
marcu alina
Nu este medic/terapeut
marcu alina
Buna ziua
Acum un an de zile mi-am plombat mai multe masele cariate iar una dintre ele a inceput sa ma doar ingrozitor. La inceput am crezut ca am infectie si am luat antibiotic dar fara efect. Precizez ca nu sunt in tara si recunosc ca am luat antibiotic fara sa fi fost la medic. Dupa cum v-am spus antibioticul nu a dat rezultate. Daca stau cu maseaua la caldura nu am probleme dar cum am iesit afara sau beau ceva rece (nu de la frigider la temperatura camerei ) ma doare ingrozitor. Am luat si calmante dar cand treceau efectul iar ma durea...mi-am pus vata in ureche...credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac. Banuiesc ca e nervul de vina care vrea omorat si scos. In vara acestui an am fost la control, mi-am facut radiografie iar medicul mi-a spus ca nu vede nimic in radiografie la maseaua care ma doare acum. Ce pot sa fac sa nu mai indur durerea asta? Va rog un sfat
3 comentarii
0
10-02-2012, ora 15:26
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
'Banuiesc ca e nervul de vina care vrea omorat si scos.'
Mai mult ca sigur.

Vizita la stomatolog e singurul lucru care va poate ajuta.
(medicamentele va pot ajuta partial, total sau deloc, dar numai pe termen scurt!!!!!)

Medicul nu a vazut nimic pe radiografie pt ca probabil nu era nimic de vazut. Ati avut, presupun, o carie profunda, si bacteriile au apucat sa atace nervul, iar acum au aparut si durerile.
0
10-02-2012, ora 15:48
Mara_p10
Nu este medic/terapeut
Mara_p10
nu stiu ce alt sfat sa-ti dau decat sa vizitezi un stomatolog bun. daca nu ai unul sau esti nemultumita de el, iti pot recomanda un medic de la clinica Imperial Dent. indiferent ce medic alegi iti pot gatranta ca este bun. eu merg la dr Cristian Dumitriu, iar copilul il duc la dr Raluca Manea.calmante am luat doar la mare nevoie si recomandate de medic, asa ca nu stiu ce sa-ti spun. dar daca vrei, poti sa postezi intrebarea ta si pe site-ul celor de la imperial dent si-ti vor raspunde, chiar daca nu esti pacienta lor. -*


(*modificat de admin)
0
10-02-2012, ora 17:32
marcu alina
Nu este medic/terapeut
marcu alina
Va multumesc mult ca mi-ati raspuns asa repede. Marti sunt programata la un stomatolog si am sa vad ce imi va spune.
Mara_p10 iti multumesc pentu sfat dar din pacate nu sunt in tara. In tara am un stomatolog bun dar nici el nu avea cum sa prevada problema asta in vara, cand am fost la ultimul control. Cred ca sunt cele mai crunte durerile de masele.
Va multumesc mult Dna Dr.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul