Probleme cu niste bubite pe penis

21-06-2009
Annon
Nu este medic/terapeut
Annon
Totul a inceput acum cateva zile, cand mi-a aparut o bubita rosie pe piele, mai jos de capul penisului, nu stiam daca e grav si m-am gandit sa astept o vreme sa vad daca dispare, dar in urmatoarele zile bubitele s-au extins in zona aceea si de alaltaieri şi pe capul penisului, bubitele sunt foarte mici, iar pielea in jurul lor este rosie, am mancarimi puternice foarte des şi dor la atingere, mai ales cand fac duş.Tin sa precizez ca am 16 ani şi nu am avut nici un contact sexual.As vrea daca se poate sa stiu daca este grav, si un tratament pentru aceste bubite sau ce aş putea face. Va rog sa raspundeti cat mai repede.Multumesc pentru timpul acordat.
6 comentarii
0
21-06-2009, ora 18:34
camelia731
Nu este medic/terapeut
camelia731
nu ai de facut decat un singur lucru:dai fuga maine la medicul de familie sa iti dea un bilet de trimitere la un medic dermato-venerolog, sa iti puna un diagnostic corect si sa iti dea tratament
0
21-06-2009, ora 19:40
Annon
Nu este medic/terapeut
Annon
Cred ca aceasta ar fi cea mai buna solutie dar intre timp as vrea sa stiu si opinia cuiva de aici, pentru a sti macar la ce sa ma astept si ce pot fi acele bubite, si daca se poate sa imi spuna un unguent ceva pentru ele, nu stiu daca maine pot ajunge la medic si macar sa stiu ce sunt aceste bubite si ce pericol reprezinta..
0
22-06-2009, ora 01:13
Annon
Nu este medic/terapeut
Annon
Se poate sa raspunda cineva va rog?
0
22-06-2009, ora 09:23
camelia731
Nu este medic/terapeut
camelia731
e foarte greu de pus un diagnostic doar din ce spui tu, parerea mea este ce nu trebuie sa te alarmezi e posibil sa fie doar vreo boala luata de la vreo toaleta (daca aveai contact sexual era mai simplu de banuit de unde ai luat-o), sincer iti spun nu incerca sa te tratezi dupa ureche doar din sfaturi.Daca mancarimea e mai puternica la dus incearca sa folosesti un sapun pt bebelusi
0
22-06-2009, ora 12:29
Annon
Nu este medic/terapeut
Annon
Am rasfoit putin forumul si am gasit cate ceva si cred ca functioneaza, am spalat zona cu ceai de musetel, iar bubitele incep sa dispara incet, incet, multumesc pentru ideea cu sapunul, am incercat si chear e buna. Totusi o sa consult un medic pentru a fi sigur ca nu este nici un pericol si ca sa stiu la ce sa ma astept in caz ca bubitele apar din nou. Multumesc mult pentru ajutor.
0
23-06-2009, ora 03:33
Annon
Nu este medic/terapeut
Annon
Totusi as mai avea o rugaminte, am descoperit ca desi majoritatea bubitelor au disparut, zona ramane rosie si sunt parti mai umflate care dor, cred ca e ceva o iritatie si vreau sa va intreb, daca stie cineva un unguent care l-as putea folosi, deoarece bubitele au disparut aproape toate, singura problema raman umflaturile care nu sunt nimic serios, dar vreau sa le tratez si sunt sigur ca exista un unguent pentur asa ceva.Va multumesc pentr tot ajutorul oferit si astept un raspuns daca se poate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •