Probleme cu inima?

02-02-2015
Dana voda
Nu este medic/terapeut
Dana voda
Buna ma numesc Dana am 26 de ani si SUnt insarcinata 26 saptamani, ast azi nu prea mam simtit bine defapt problema mea e mai veche 4ani, cand am avut prima data sentimentul k am o boala de inima, fără nici un motiv(oboseala, supărare, nervi )am venit intr-o zi de la cumpăraturi si cand am ajuns acasa am simţit ca inima mea o ia razna aveam ca o bătaie mai puternica ce parca se urca pana in gat, a durat vreo 15minite in care am incrput sa transpir nu mai aveam aer si mam întins pe pat poate ma linistesc, mia trecut cam in 15minute asa cum am spus si mai inainte după care am mers la spital si mi-au facut Ecg care a iesit normal, după aceasta întâmplare am mai partit de ink cateva ori la care k de obicei am mers la spital si din nou Ecg si am avut pus si aparatul acela pt 24ore si nimik, totul iese normal, cam de un an jum -doi sau mai rarit aceste simtome pana acum cam 1luna cand intr-o dimineata mam trezit si brusc am simtit ca începe inima sa imi bată foarte tare si f repede aveam Pulsul 130m-am speriat cei drept mai ales k sunt si insarcinata am mers la spital si din nou Ecg, analiza la sânge, totul a iesit normal am fost liniştita pana astăzi cand din nou mergeam la cunoştinţă si aveam 2plasi in mana nu f grele in jur de 5kg amndoua si după ce am coborât din autobuz si am început a merge pe jos am simtit prima data ca o bătaie puternica in piept ce parca sa sa dus in sus spre gat, inima imi bătea f tRe mam oprit pt cateva secunde si apoi am încercat sa imi continui drumul vreau sa spun ca pe acest drum ce făceam maxim 10minute am facut 30de minute mergeam un pic si iar mi se întâmpla sa simt in piept acea senzaţiei ciudata si ma opream, cand am ajus acasa ni-an luat tensiunea care era 170/74, am mai aşteptat un pic si mi-am luat-o din nou 138/70 in cam jumătate de ora am început sa ma simt mai bn si tensiunea a ajuns la121/67, am mers din nou la medic dar ca de obicei nici un rezultat, totul e normal, offf mam saturat nu stiu ce poate fi, cat e de grav mai ales ca si bebe parca se misca mai mult ca-n am aceste simptome, va rog sa imi Răspundeţi si mie, va multumesc.
1 comentarii
0
06-02-2015, ora 17:15
petrica51
Nu este medic/terapeut
petrica51
Sunt programat pentru CRONO-CT si se presupune aplicarea de stent.
Intrebare: Este interzis de a mai face sex dupa aceasta interventie ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele stresului asupra sănătății inimii sunt diferite la femei și bărbați
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •