Probleme cu halena

10-02-2016
ada93
Nu este medic/terapeut
ada93
Buna ziua! Ma confrunt cu o problema de mai bine de un an, si anume cu halena fetida. Doctorii mi-au spus ca halena ar fi aparut din cauza problemei cu stomacul, boala de reflux gastro-esofagian. Insa, desi in tot acest timp am urmat diverse tratamente prescrise de mai multi medici, nu am reusit sa scap de problema cu halena.
De aceea, v-as ruga sa ma ajutati cu un raspuns daca puteti. Stiti cumva daca exista in Bucuresti vreo clinica unde sa pot gasi un halimetru. Am aflat de acest aparat de la un domn doctor internist din Bucuresti la care am fost, insa dumnealui mi-a spus ca, din pacate, nu are acest aparat deoarece este destul de costisitor si nu sunt foarte multi pacienti care au nevoie de acest aparat.
Eu o sa plec in curand din Bucuresti, de aceea, as vrea sa merg la o consultatie la un domn/o doamna doctor care sa foloseasca halimetrul, deoarece in orasul meu stiu sigur ca nu as gasi acest aparat. Daca stiti, va rog sa-mi spuneti. Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
20-08-2016, ora 02:37
mandp
Nu este medic/terapeut
mandp
Buna Ada. Pana la urma ai reusit sa gaseti un medic care sa aiba si halimetru ?
0
26-11-2016, ora 18:56
marie-ta
Nu este medic/terapeut
marie-ta
Nu stiu ce nevoie aveti de halimetru daca halena este, exista, halimetrul doar va confirma ce stiti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru a scăpa de respirația urât mirositoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •