Probleme cu gatul

31-01-2009
oliviu82
Nu este medic/terapeut
oliviu82
De prin luna noiembrie am o jena in gat care imi provoaca o tuse in sec.Aceasta tuse apre de 2, 3 ori pe zi.Acum 1 an de zile am fost diagnosticat cu sinuzita maxilara stanga, am luat o serie de tratamente si antibiotice, am facut si aerosol, am mers la mare, durerea s-a mai ameliorat, dar cand imi e lumea mai draga, ea isi aduce aminte ca exista, anul acesta am de gand sa o operez prin edoscopie.Doresc sa va intreb daca aceasta tuse in sec are vreo legatura cu sinuzita.Mentionez ca am facut si o radiografie pulmonara la care sa constat ca nu am nimic pulmonar.In urma cu 10 zile am urmat un tratament pentru reflux gastro esofagian, dupa ce am terminat tratamentul vreo 5 zile, ma trezeam dimineata la ora 3-4 cu nasul infundat si mucoasa in gat de culoare galben verzuie si gatul imi era uscat si ma jena foarte rau.Am tras tare cu ceaiuri si miere si vad ca m-a lasat, dar aceasta tuse nu imi da pace.Problema este ca nu tusesc mereu doar de 4, 5 ori pe zi dar permanent este o jena in gat.Va multumesc!!!
2 comentarii
0
31-01-2009, ora 23:56
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
Fumezi ? Asta ar putea cauza mucoasa care se afla in gatul tau de culoare galbuie, asta sau o infectie ceva. Mai poti face un control si atunci cand vei auzi verdictul, sa intrebi totul... de la cum sa format, la cum scapi de ea. succes
0
03-04-2010, ora 18:09
surajj07
Nu este medic/terapeut
surajj07
sunt ca in aceeasi postura lu oliviu numai ca la mine nu e vb de nici o tuse, in schimb am aceea culoare galbena in gat si plus de asta miroase gura urat din acea cauza nush,.deloc ce as putea sa fac sau macar despre ce e vb.ma poate ajuta cineva.fumez de ceva timp am 22 de ani.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.