Probleme RESPIRATIE VA ROG AJUTOR

23-01-2012
dog4life
Nu este medic/terapeut
dog4life
in primul rand vreau sa mentionez ca am gastrita de reflux, dar nu am arsuri, numi vine mancarea inapoi, doar ma balonez si simt o presiune cateodata in piept care ma apasa pe plamani etc, problema mea este urmatoarea nu stiu dca are legaura cu refluxul, dar am o senztie de aer gol de aer sec, un aer foarte subtire si rece uneori, ca si cum aerul nu ar intra in plamani, ce e ciudat este ca daca imi acopar o nara, senzatia se mai amelioreaza, si parca incep sa simt aerul, nu mai am acea senzatie de aer sec, dar daca respir pe gura sau pe ambele nari, simt ca ma sufoc parca mi se opreste undeva in gat aerul, si inca ceva de curand am incercat sa infrunt aceste simptoe spunandumi ca nu e decat o senzatie si pentru ca am tot respirat asa acel aer sec deodata mi-au amortit mainile de tot am simtit cum mi se umfla capul, poate fi ceva la plamani ?, mentionez ca am cateodata dureri de spate si simt presiune in plamani dar asta e de la reflux, , , o zi buna
1 comentarii
0
19-10-2019, ora 22:54
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Mergeți la pneumologie pentru consult și dacă medicul va considera necesar, spirometrie pentru evaluarea funcție pulmonare. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.