Probleme Cu Pielea Penisului

31-03-2011
SideWays
Nu este medic/terapeut
SideWays
Buna Seara ! Ma numesc Alex, am 16 ani şi as avea cateva probleme.

1.Am observat de foarte mult timp pe pielea penisului am un fel de coşuri, care se pot stoarce dar dupa cateva zile acestea reapar iar.
2.Dupa decalotare pe pielea penisului am niste bubite albe ingramadite, in grupe as putea spune.
3. Pe partea de jos a capului penisului, de la "Aţa" in jurul capului am la fel, un fel de coşuri.
4. In ultima vreme se simte un miros neplacut care ma cam deranjeaza.
Nu am avut nici un contact sexual.
Va rog daca se poate sa ma imi spuneti daca e ceva normal daca trebuie sa-mi fac probleme, si cam din ce motive apar aceste puncte albe. Daca pot scapa de ele intrun fel.
Nu m-am dus la medic deoarece imi este foarte jena, sunt foarte timid.
4 comentarii
0
01-04-2011, ora 08:19
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
Bună dimineaţa,
mie îmi sună a fi vorba de un herpes genital, poţi căuta mai multe informaţii despre acest virus pe internet şi felul în care se manifestă, dar din cele descrise de tine simptomele par aceleaşi.
Va trebui să laşi pudoarea la o parte, căci oricum nu este motivată şi să mergi la un consult medical.
Medicul o să-ţi dea un unguent şi ceva medicamente care vor vindeca mai rapid leziunile, eventualele mâncărimi.
0
01-04-2011, ora 14:00
SideWays
Nu este medic/terapeut
SideWays
Multumesc Frumos.
0
01-04-2011, ora 14:28
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
Cu plăcere!
Ai grijă de tine şi nu întârzia să mergi la medic, da?
Nu are de ce să-ţi fie jenă, ei văd penisul aşa cum vezi tu stiloul la şcoală.
:D
0
01-04-2011, ora 16:54
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Nu pare a fi herpes, din punctul meu de vedere.
Totusi nu e cazul sa dam cu presupusul. O consultatie la doctor este cel mai bine venita.
Chiar daca nu ai avut relatii sexuale, sunt boli care se transmit prin apa, prosop etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.