Probleme - Ejaculare precoce

30-03-2010
silviuc
Nu este medic/terapeut
silviuc
Salut, am 25 de ani si vreau parera cuiva in cunostinta de cauza (doctor eventual). Prima intrebare ar fi daca ejacularea precoce poate fi cauzata de fraul preputului(ata) care nu s-a rupt sau din cauza activitatii sexual reduse? A doua intrebare ar fi daca exista efecte negative din cauza "atei" ne rupte? Cum se poate rupe sau ce solutii ar fi? Problema incepe de la fraul preputului(ata) care nu s-a rupt cu toate ca am activitate sexuala regulata cu prietena mea. In ultimele 3-4 luni activitatea sexual a fost redusa spre deloc. In subconstientul meu ma jeneaza faptul ca nu este rupta "ata" si am mancarimi in jurul "atei" care duc uneori la usturimi si apare un lichid galbui. activitatea sexuala este aproape numai cu prezervativ, Au fost cazuri cand am reusit sa-mi satisfac prietena iar de cele mai multe ori am ejaculat prea repede. Sunt acte sexuale care dureaza chiar 2 minute, mi se intampla cand sunt foarte excitat. Am incercat o solutie sa ma masturbez inainte de un act sexual (sex oral nu mi se face), dar tot ejaculez precoce. Ce cauze ar fi? Sau ce sa fac, cui sa ma adresez? Va rog sa ma ajutati.
Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
30-03-2010, ora 15:37
silviuc
Nu este medic/terapeut
silviuc
as vrea sa mai stiu daca chiar da rezultate exercitiile fizice cum am citit pe forum? trebuie sa ma consult si cu prietena mea in ceva anume? va rog sa ma ajutati ca ma simt foarte foarte jenat si disperat de situatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: