Problema vaginala

12-11-2009
smoke22
Nu este medic/terapeut
smoke22
Buna ziua, am 18 ani si am un prieten de 1 an cu care in urma cu vreo 3 luni am incercat sa fac sex.
Nu am reusit sa ducem actul pana la sfarsit, ma durea enorm a intrat in mine vreo 7cm buni.
Ok, prima data am inteles ca doare insa pe mine ma doare si acum dupa mai multe incercari in care la fel nu a reusit sa intre mai mult.
Mentionez ca eram foarte excitata, am folosit si lubrifiant, penisul lui nu e deosebit de mare (16 cm).
La primul contact sexual nu a curs sange...
Problema e ca nu reuseste sa intre mai mult de 5-7 cm fara sa ma doara foarte tare, aproape mi se face rau... si nu poate intra decat de cateva ori dupa care ma doare 2-3 zile.
La fel si cand facem doar petting, ma incalzesc pe urma ma doare cand ma racesc.
Mi-e frica sa merg la ginecolog asa ca pana atunci speram sa imi spuneti voi ce sar putea sa fie sau sa imi dati niste sfaturi (un remediu) orice, pe urma, in ultima instanta, voi apela la ginecolog.

V-as fi tare recunoscatoare, Multumesc Mult !
1 comentarii
0
14-11-2009, ora 08:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poate ca preludiul este prea scurt, penetrarea rapida, grabita. Femeia este mai sensibila, pentru ea sexul este o chestie mentala, cerebrala, la cei mai multi dintre barbati sexul este o problema fizica, de satisfacere. Foloseste numai lubrefianti pe baza de apa. Cauta pe net la "pozitii sexuale informatii, sunt anumite pozitii care te pot avantaja pe tine.RELAXEAZA-TE, concentreaza-ti atentia si toata dragostea si iubirea ta catre partener ; nu uita ca programatorul si coordonatorul tuturor activitatilor si starilor corpului tau este creierul.Inlatura frica, prelungiti preludiul, primeste-ti partenerul cu caldura si dorinta si nu te gandi la penetrarea dureroasa." Vai, ce va fi? Cat de tare va durea de data aceasta? Ce voi pati?? " Nu vei pati nimic, toate femeile trec prin asa ceva la inceputul vietii sexuale, cu timpul sexul va deveni mai placut, dar trebuie sa te ajuti si tu.Blocajul mental duce la contractura spastica a musculaturii vaginale si iar penetrarea va fi imposibila.Psihic si emotional trebuie sa elimini gandurile inhibitorii.Sexul se face de comun acord, trebuie sa fii si tu dispusa, pregatita pentru el; e necesar sa vorbiti aceeasi limba pe toata perioada de intimitate si lucrurile se vor schimba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.