Problema umflatura anus...

20-05-2010
Andrei82
Nu este medic/terapeut
Andrei82
Buna ziua. De 2 zile prietenei mele i-au aparut 2 umflaturi in zona anusului de marimea unei unghii. Sunt de culoare roz-rosiatica si o dor cand le atinge. Mentionez ca inainte sa ii apara aceste umflaturi am facut sex anal cu ea si a cam durut-o, iar umflaturile i-au aparut a doua zi de dimineata. Va rog frumos daca se poate sa imi dati un raspuns cu ce medicament sau unguent sa ii cumpar. Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
20-05-2010, ora 14:09
kodika
Nu este medic/terapeut
kodika
Probabil a favorizat aparitia hemoroizilor sau se poate sa fie si o fistula ( eu am patit-o si nu am scapat nici acum de probleme chiar s-au agravat, datand cam de 8 luni, timp in care am incercat diferite tratamente, fara a mai avea vre-o tentativa macar de acest gen ). poti da cautare pe google despre hemoroizi si fistule, sunt o multime de creme, supozitoare si bai de sezut cu apa calduta sau ceaiuri de musetel. galbenele, etc. Eu in momentul de fata urmez un tratament la medic dar e posibil ca in final sa ajung tot la operatie. Sa iti spun ce mi-a dat medicul nu are rost ptr ca nu se gaseste in farmacii, sunt preparate in clinicile lor acele unguente. Sper ca prietena ta sa fie mai norocoasa si sa isi rezolve problema.
Ca unguente in farmacii gasesti proctoglivenol, hemorzom, crema de galbenele, supozitoare cu propolis daca sunt si interni... sunt o multime de produse dar...
bafta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.