Problema suparatoare

03-05-2011
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
Acuma cateva zile am tras o raceala de numa numa, am merc cu AC la masina deschis iar apoi am zis sa o spal (in slapi si cu apa rece) la inceput mi sa infundat urechea stanga, si indata am mers la ORL mi-a zis ca e timpanul putin rosul si am lichid, si ca trompele lui eustache imi sunt infundate.Doctorita de acolo mi-a dat sa iau UNASYN si AERIUS, toate bune, dupa cca 4 5 zile mi sa desfundat ureche stanga si ma luat cea dreapta.La cea dreapta mi-a spus ca am o otita medie, timpan rosu si lichid, nas infundat.Eu in acest moment am senzatia de ureche infundata de parca mie amortit tot capul in partea aia si ca aud nitel mai slab decat cu cea stanga, insa am fost azi la orl si a zis ca timpanul e doar rosu si nu mai am lichid, sa continui pana la 10 zile cu antibioticul si ca nu e fisurat sau altceva, iar cand imi va trece raceala imi va trece si aceasta senzatie.Domnule doc. Valeriu... ce sa cred? e adevarat sau sa mai consult si alti medici orl(acesta de azi fiind al 4 lea) Mia mai spus ca am si o deviatie de sept.problema e ca la fiecare raceala nas infundat etc.am senzatiad e ureche infundata si e f deranjata, daca mestec parca imi mestec si timpanul daca beau apa si timpanul si etc.
2 comentarii
0
04-05-2011, ora 07:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. tratamentul a fost incomplet din cauza ca nu ai folosit picaturi sau sprei pentru desfundat nasul. inhalatii, aerosoli, spalaturi nazale
acum trebuie sa faci tratament intens pentru nas.
dupa 2-3 saptamani de la vindecare.. te internezi la ORL..si operezi ce este acolo ( deviatia sau si rinita)
0
04-05-2011, ora 14:50
miruna teodora
Nu este medic/terapeut
miruna teodora
cum pot adresa o intrebare unui medic pediatru?multumesc, astepr raspunsurile d-voastra
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.