Problema penis

03-09-2012
sergiulika1
Nu este medic/terapeut
sergiulika1
Buna am 14 ani si am o problema la penis, mai exact nu-l pot decalota cum trebuie, chiar in varf am 'un exces de piele' ca sa ii zic asa, am incercat sa il decalotez odata si am reusit sa il decalotez pana se vedea cam un sfert din cap dar apoi nu am mai continuat pentru ca am zis ca nu are rost, oricum asta a durat 2-3 minute pentru ca daca trag dintrodata ma doare putin, nu este o durere mare ci una suportabila iar daca ma opresc din tras nu ma mai doare deloc oricum acum cateva zile prietena mea (cu un an mai mare) a vrut sa ne incepem amandoi viata sexuala impreuna dar eu am zis ca nu pot chiar acum (pentru ca am problema asta), credeti ca ar trebuii sa il decalotez in totalitate pentru ca atunci se va largi pielea? ma puteti ajuta cumva? ar trebui sa merg la un urolog? trebuie operat sau poate sa treaca cu crema? (daca puteti sa imi recomandati o crema care sa imi faca pielea mai elastica sau ceva sa incerc iar daca nu merge cu ea atunci merg la medic) Multumesc.
3 comentarii
0
03-09-2012, ora 13:29
Dragos11
Nu este medic/terapeut
Dragos11
Este necesara o vizita la urolog !
0
03-09-2012, ora 21:53
maria52
Nu este medic/terapeut
maria52
Draga Sergiu, poate ca ar fi bine sa amani planurile de incepere a vietii sexuale: tu trebuie sa intelegi ca fetele se dezvolta mai repede ca baietii: la 15 ani, o fata este deja femeia, pe cand un baiat e doar un baietas.
Trebuie sa recunosc ca prietena ta este cam rea de musca, dar cred ca este provocarea ta sa o aduci pe drumul cel bun si sa ramaneti amandoi nedeflorati pana dupa 18 ani.
De asemenea cred ca este vital sa vorbesti cu parintii tai despre aceste lucruri, neomitand sa le spui despre tentativa de a-ti incepe viata sexuala asa de timpuriu. O sa vezi ca si ei o sa-ti spuna la fel, ca ar fi bine sa mai astepti pana cel putin la 18 ani, daca nu chiar mai bine. Pentru moment, ai face bine sa te pregatesti pentru clasa a opta, ca te va astepta un examen greu la admiterea in liceu. Sfat valabil si pentru prietena ta, care mai are putin si da examenul maturitatii. Iti spun din proprie experienta ca pentru BAC se invata inca din clasa a noua, asta deca vrei sa iei cu note mari, ca daca vrei sa te numeri printre sutele de mii de picati...
asa cum se zice: the choice is yours!
0
03-09-2012, ora 22:50
sergiulika1
Nu este medic/terapeut
sergiulika1
o sa incerc sa vorbesc cu parintii despre "problemele" astea si o sa merg la un urolog sa vad ce pot face si cum se poate trata, oricum am multi prieteni de varsta mea care si-au inceput deja viata sexuala, am un prieten chiar mai mic cu un an care si-a inceput viata sexuala in acest an, stiu ca nu e bine de la varsta asta dar voi vedea ce voi face... daca mai aveti altceva de zis sunt deschis la orice comentariu/raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •