sunt mai gras, am penisul mic si acest lucru ma complexeaza enorm

22-01-2011
MDY
Nu este medic/terapeut
MDY
Salut,
Nu stiu daca e neaparat o problema, insa pentru mine este, pentru ca ma simt foarte complexat.
Imlinesc 16 ani in martie, am ~1.61m si in jur de 90kg, da, sunt mai gras(si acest lucru ma complexeaza enorm), dar nu asta este problema.
Problema este ca fiind gras, penisul meu(din punctul meu de vedere este mai mic) si anume, in erectie are in jur de 9-10cm (ceea ce nu mi se pare normal).Nu mi-am inceput insa viata sexuala, insa nu vreau sa am inhibitii atunci cand o voi face, si de aceea vreau ceva sfaturi..
Desi, multi ca mine sunt marginalizati, si sunt luati in deradere, eu nu am fost niciodata asa, pentru ca am stiut sa ma impun, sunt seful clasei mele, am prieteni, si rare sunt comentariile legate de aspectul meu fizic, insa cand sunt facute nu pot decat sa neg si sa inghit, pentru ca in sinea mea stiu ca au dreptate.
Insa, acum vreau sfaturi legate de 2 probleme.
1.Ce fac cu penisul ? Va fi bine, nu va fi bine ?
2.Cum pot scapa de kilogramele in foarte mare exces ? Am fost internat la Parhon, am fost la cativa nutritionisti, mi-am facut analizele, toate rezultatele fiind aceleasi : Sunt perfect santos, alimentatia ma strica.(Nu am probleme cu glanda, sau altceva).
Sport am facut, fotbal in jur de 2 ani, dupa ce m-am lasat, ma ingrasasem destul de mult(nu ca atunci nu eram) si m-am apucat de sala, insa din pacate nu am avut vointa sa o duc pana la capat.
Mutlumesc, si astept sfaturi / pareri / critici.
3 comentarii
0
22-01-2011, ora 16:36
amnevoiedeajutor
Nu este medic/terapeut
amnevoiedeajutor
buna...si eu am 16 ani si la fel sunt mai grasut.am 72 de kg iar pen meu are in jur de 13 14 cm
sincer nu cred ce e o problema la tine...stai calm.
*(nu am cunostinte in domeniu dar as a cred eu)
0
23-01-2011, ora 00:38
MDY
Nu este medic/terapeut
MDY
Salut,
Mersi pentru raspuns, insa la tine e mai bine, pentru ca tu ai 13-14, deci peste medie...insa la mine...+ de asta, ai 72 kg, eu am aproape 90..so...
Oricum, mersi pentru raspuns...
0
27-01-2011, ora 23:27
MDY
Nu este medic/terapeut
MDY
Imi raspunde si mie cineva..
Un doctor...?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •