Problema nocturna ajutor

12-02-2015
Stefan123
Nu este medic/terapeut
Stefan123
Buna! Mă numesc Stefan si am 22 de ani.De ceva vreme(mai exact 2-3 ani ) mă confrunt cu o problema serioasa.. EJACULEZ IN SOMN. Mentionez ca am mai avut si contacte sexuale dar f rar.Spuneti-mi ce trebuie sa fac e vreun tratament ceva? Ştiu ca e si pe plan psihic la mine dar Spuneti-mi va rog am înţeles ca nu e bine sa elimini mereu atâta cantitate de sperma(cand mă trezesc dimineaţa e ca si cum as fi avut act sexual)
3 comentarii
0
12-02-2015, ora 11:17
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna ziua,

Nu imi dau seama cine v-a informat ca ar fi nesanatos ejacularea in timpul somnului. Ea apare in multe cazuri in care nu exista o viata sexuala regulata. Mai degraba recomandarea vine in a avea o viata sexuala regulata, o partenera stabila. In mod sigur se va diminua ceea ce vi se intampla. Un barbat poate avea mai multe contacte sexuale pe zi, uneori putem vorbi de un contact zilnic, alteori la 2 zile, dar sanatos ar trebui sa existe cel putin un contact sexual saptamanal, exceptand anumite conditii specifice. Asadar, incercati sa va relaxati pe aceasta tema si concetrati-va pe a va stabiliza viata sexuala si a va trai viata in general.
0
12-02-2015, ora 11:27
Stefan123
Nu este medic/terapeut
Stefan123
Am înţeles aveţi perfecta dreptate dar pe mine mă sperie gândul ca pierzand atât de multă energie sa imi afecteze viaţa sexuală viitoare si eventual copiii sa se nasca cu probleme este adevărat?sarut mana
0
12-02-2015, ora 13:28
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Asa cum a mentionat si D-na psiholog Olaru, ejacularea nocturna este un semn ca nu aveti o relatie sexuala stabila, dar aveti o nevoie sexuala care trebuie sa se manifeste; restul lucrurilor mentionate de d-voastra sunt informatii nevalidate stiintific si ar trebui sa va puneti intrebarea - care este sursa acestor speculatii, inainte de a le da crezare?!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ejacularea în somn (poluția nocturnă)
  •