de cateva luni am inceput sa am ameteli, la inceput erau odata pe luna dar apoi s-a ajuns sa fie zil

08-07-2011
Andrei99
Nu este medic/terapeut
Andrei99
Buna seara, am de cateva luni de zile o problema care nu imi da pace... de cateva luni de zile am inceput sa am ameteli, la inceput erau odata pe luna dar apoi s-a ajuns sa fie zilnice, iar acum deja sunt o problema...ametelile sunt insotite de durere de cap in special in centrul capului dar nu suficient de puternice sa le pot localiza exact, transpiratie, senzatie de aproape lesin nicodata nu mi-am pierdut cunostiinta.imi simt capul greu cand il misc mai tare, port ochelari - 1 la ambii ochi, stau multe ore la pc din cauza slujbei, am observat ca aceste senzatii si durerea e ameliorata de somn, insa ameteala apare mai ales cand ma misc chiar si cand merg... tensiunea e buna chiar si cand am avut ameteli am facut EKG si luat tensiunea si erau bune, tensiune 13 cu 8. Vreau o parare, oricum o sa merg Luni sa fac un tomograf, am facut radiografii la coloana si nici un semn de spondiloza... am 24 de ani, nu fumez, nu beau si inafara de o fiere marita nimic in neregula cu organele interne
7 comentarii
0
09-07-2011, ora 11:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
SI fierea marita..da senzatii de ameteala, greata, vomat...
si o tensiune prea mica da aceleasi simptome..ia tensiunea CAND ai senzatia de ameteala, nu e atunci prea mica?
0
09-07-2011, ora 12:51
Andrei99
Nu este medic/terapeut
Andrei99
Nu am senzatie de voma, greata...
Am luat tensiunea si era buna...cand aveam ameteli..asta e problema ca am exclus tensiunea ca si cauza..
0
09-07-2011, ora 18:53
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
zici ca tensiunea e buna..cat?..dimineata e intotd mai mica..
incearca cand ai ameteli sa bei apa-multa apa...vezi daca-ti revii (ar trebui)si asa afli daca-i cauza:tensiunea..
0
09-07-2011, ora 19:48
Andrei99
Nu este medic/terapeut
Andrei99
beau apa foarte multa, in special ceaiuri, ameteala asta ma ia cateodata si cand ma trezesc din somn, beau lichide multe dar nu ma ajuta...o sa vad luni la tomografie daca ma lamureste cumva... dimineata am avut 12/13 cu 7/8/6, cand fac efort am 14/7 14/8
0
09-07-2011, ora 19:52
Andrei99
Nu este medic/terapeut
Andrei99
Alte simptome care le mai am si am uitat sa le adaug...am avut o sinuzita..care dupa antibiotice nu a trecut, adica inca mai am scurgeri din nas de culoare alba, cand stranutam ma durea la un moment dat in partea stanga din crestetul capului doar cateodata in ultimul timp vad ca nu ma mai doare...
0
10-07-2011, ora 15:12
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Sunt 2 variante: ori este o problema neurologica si tomografia +un examen neurologic va stabili acest lucru, ori este o problema psihiatrica si anume un sindrom de oboseala cronica legat de lucrul indelungat la calculator, situatie in care e indicat sa consultati un psihiatru.
0
02-11-2019, ora 21:58
Simona79
Nu este medic/terapeut
Simona79
Ce a fost ? Cum te simti acum ? Cum te ai tratat ? Am aceleasi simptome
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Prin transpirație eliminăm toxinele din organism
  • Alegerea corectă a deodorantului
  • De ce transpirăm?
  • De ce apare amețeala?
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Glicemia ar putea fi măsurată prin analiza transpirației
  • Transpirație urât mirositoare - cauze și tratament
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Transpiri noaptea? - lista cauzelor posibile
  •