Problema miros

05-05-2015
Sebastian97
Nu este medic/terapeut
Sebastian97
Stiu ca suna ciudat si o sa ma 'aratati cu degetul' chiar, cum imi vedeti titlul. Dar sa nu schimbam sbiectul.
Am 17 ani si 'sufar' de aproximativ 2 ani de o problema ce mi.a distrus cam 80% viata sociala. Ei bine, eman un miros de fecale. Ciudat, stiu. Si stanjenitor.
Tot de aproximativ 4 ani, au inceput sa ma curteze' niste dureri de stomac. Acestea apar cam de 2 ori pe an. Prima data, doctorul de familie mi.a spus ca sunt suspect de apenticita, dar am urmat o serie de analize amanuntite, radiografii etc si absolut nimic, sanatos tun. Dupa am vorbit cu un alt medic si mi.a zis ca as putea avea ulcer insa n.am mai verificat din cauza timpului limitat. Probabil o voi face dupa bac.
In fine, ideea e ca eman un miros de fecale in conditiile in care fac dus zilnic, iar lenjeria o schimb la fel de des. Va multumesc si sper sa ma ajutati!
3 comentarii
0
05-05-2015, ora 21:43
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Faceti examen coproparazitologic, coprocultura si examen pentru candida din scaun.
Modificati-va dieta - reduceti din carne si lactate, adaugati mai multe vegetale.
Doar niste idei...
0
05-05-2015, ora 21:51
Sebastian97
Nu este medic/terapeut
Sebastian97
Va multumesc din suflet! Sper sa.mi recastig increderea.
0
21-09-2020, ora 17:44
moldoveanu'
Nu este medic/terapeut
moldoveanu'
@Sebastian97 ai aflat care este problema?
sufar de acelasi miros...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Distorsiunile olfactive apărute la pacienții cu COVID-19: care sunt diferențele dintre parosmie și fantosmie?
  • Pierderea gustului și a mirosului - cauze posibile
  •