Problema legata de masturbare cred. durere la testicolul drept

01-05-2013
Ascendent
Nu este medic/terapeut
Ascendent
Buna Numele meu este Marius, astazi va cer ajutorul pt ceva ce cred ca mi-am facut cu propria mana.De mic de la o varsta frageda mam tot masturbat nu stiu ce ma apucat uneori de 3 ori pe zi..:|..acuma rar daca e de 2 ori pe zi..si de obicei cand vin de la partenera.. mai face una alta si nu apuc sa ejaculez si ajung acasa.. si nu ma simt bine pana nu ejaculez..1data sau de 2 ori.. in fine.. mai pe scurt mam tot masturbat excesiv.. de fraier.. am sa renunt la sportu asta adica nu o sa mai fiu olimpic.. de 2 ori pe zi.. insa problema este ca am o durere la testicolul drept.. si e putin umflat si e sensibil la atingere.. si am observat ca, uneori cand am un act sexual ma mai doare putin..ca si cum am un testicol drept si pe el e inca cv mai tare o umflatura cv.. si cand apas incet ma doare in partea dreapta.. sus.. si diferenta e sesizabil pentru ca se vede ca este umflat..nu stiu ce sa fac... dar am o intrebare la care vreau sa mise raspunda.. din cauza ejaculari excesive am aceasta anomalitate va rog sa ma ajutati.. multumesc frumos, in caz ca nam precizat corect intru orcand pe forum si raspund, multumesc frumos
2 comentarii
0
02-05-2013, ora 10:22
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Durerea poate avea cauze multiple, este recomandabil să te prezinţi la urolog. Apoi, sigur, va trebui să renunţi încet la acest sport, îţi faci rău cu mâna ta... dacă te simţi dependent şi nu poţi gestiona situaţia, adresează-te unui psiholog.
Numai bine,
C.A.N.
0
06-05-2013, ora 11:32
Ascendent
Nu este medic/terapeut
Ascendent
Bun Am inteles o sa merg si la un medic.. ar mai fi o problema.. eu cand incep un act sexual cu partenera ejaculez foarte repede.. in 1-2 minute ejaculez daca nu ma opresc putin.. si apoi iara incep..banuiesc ca sufar de ejaculare precoce si intrebarea ar fi cum o pot vindeca? banuiesc ca am facut ejaculare precoce din cauza masturbari.. si as dori sa stiu cum sa o vindec multumes frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: