Problema la ureche, va rog nu evitati, sunt ingrijorat.

25-11-2008
adriang
Nu este medic/terapeut
adriang
buna ziua, ma numesc adrian g. si sunt din bucuresti. aseara sau acum 2 zile nu mai retin pentru ca sunt extrem de ingrijorat si de speriat, mi-a aparut in spatele urechii drepte, in spatele lobului urechii, o umflatura, in prima faza am crezut ca esti un cos, dar este destul de tare la atingere si ma doare cand ating cu degetul.

am auzit astazi de la o matusa fara sa stie de problema mea cand imi povestea de o cunostinta de a ei careia i s-a intamplat ceva extrem de asemanator, iar in urma unor analize a aflat ca are cancer si mai are vreo 2 3 ani de trait.


va rog nu-mi evitati mesajul acesta, sunt extrem de speriat, am 21 de ani, spuneti-mi ce sa fac si unde sa ma duc, va raman profund recunoscator.

tremur tot in momentul in care va scriu asta.
5 comentarii
0
25-11-2008, ora 16:07
adriang
Nu este medic/terapeut
adriang
ingrijorarea asta a mea se amplifica de la un minut la altul, simt ca nu mai am stare, nu mai rezist. astazi am observat si sange in nas, dar nu mi-a curs cum imi curgea cand eram mic, era pur si simplu imbibat cu mucusul.
0
25-11-2008, ora 17:10
bebetzica
Nu este medic/terapeut
bebetzica
hmmm.ar putea fi un ganglion mic.nu-l mai atinge ca cu cat il atingi cu atat il inflamezi mai mult. esti cumva racit sau ai avut febra de curand?pipaie-te la gat si vezi daca ganglionii sunt mariti ca poate ai vreo raceala sau vreo infectie in sange de care nu stii. apoi maine sau chiar azi mergi la un medic orl-ist el te va linisti. daca nu cunosti pe nimeni mergi la spitalul ORL de pe strada Panduri la camera de garda.
0
25-11-2008, ora 20:40
zana_ileana
Nu este medic/terapeut
zana_ileana
stai linistit! tatal meu are de ani de zile asa ceva! la cateva luni se sparge singur, curge o substanta urat mirositoare si atat! in orice caz, dute la un control! dar nu te speria k nu faci nimic!
0
26-11-2008, ora 22:42
adela dan
Nu este medic/terapeut
adela dan
Va recomand sa va duceti in urmatoarele locuri foarte bune:
- la Camera de garda ORL a SPITALULUI COLTEA (sau cu trimitere de la medicul de familie) la un control ORL la sectia ORL a Sp. COLTEA. Sunt cei mai tari ORL-isti posibili - toti. Ei va vor spune daca problema tine de sfera ORL si atunci va vor trata sau daca tine de alta specialitate unde sa va duceti
- si ORL -ul de la Spitalul SF. MARIA (fostul SPITAL GRIVITA - de la pta. 1 mai - bd. ION MIHALACHE sunt f. buni)
- puteti sa mergeti si la un control dermatologic la sectia dermatologie a Sp. COLENTINA unde sunt f. buni. In aceste locuri o sa va lamuriti
0
21-12-2008, ora 01:42
maryabianca
Nu este medic/terapeut
maryabianca
adriang ai fost la doctor?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.