Problema la nas !

08-12-2010
euonline
Nu este medic/terapeut
euonline
Buna ziua. Am si eu o problema. De aproximativ sase luni de zile am observat ca usor usor imi "creste" un os in afara in partea de sus a nasului si se vede foarte urat, ca si cum ar fi stramb. Nasul se vede rau doar dintr-o anumita parte (cand cineva ma priveste din stanga mea). Este o usoara deviatie si in partea cealalta, dar nu se observa decat daca te uiti foarte foarte atent, si am observat ca e destul de des intalnita, pt. ca de cand am aceasta problema am inceput sa ma uit si la alti colegi de-ai mei si aproape toti au aceasta deviatie mica, dar ca cea de se vede rau nu are niciunu (decat cei care au nasul asa de cand ii stiu). Evident ca ma deranjeaza lucrul acesta pt. ca inainte aveam un nas normal, iar acum nu imi mai vine sa ma uit in oglinda de pe acea parte. Asi vrea sa stiu cum se numeste in termeni medicali aceasta problema a mea (cumva deviatie de sept ?), cam cat ar costa o operatie intr-un spital cat de cat bun din Romania si care e durata de spitalizare ? Va multumesc anticipat !
2 comentarii
0
09-12-2010, ora 17:31
euonline
Nu este medic/terapeut
euonline
Nu-mi raspunde si mie chiar nimeni ? :(
0
09-12-2010, ora 18:21
saby24
Nu este medic/terapeut
saby24
Buna, cred ca doar un dr ar putea sa-ti spuna exact care este cauza. Deviatia de sept se refera la partea care separa narile si nu la os din cate stiu eu. Daca nu te-ai lovit nu cred ca ar putea creste asa ceva din senin
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul