Problema inghinala...nu stiu exact ce e

29-07-2008
Felix_the_meow
Nu este medic/terapeut
Felix_the_meow
Salut! Am o problema care nu imi da pace. Acum 7-8 ani am fost la medic avand o umflatura relativ mica in zona inghinala...in partea stanga...foarte aproape de.stiti voi ce :(. Mi s-a spus ca este hernie si ca trebuie sa o opereze.Nu am fost la operatie si de-a lungul timpului hernia a dat rare semne de viata, adica intr-un an ma durea cam de vreo 15-20 ori...cam asa.
In ultima vreme incepe sa doara destul de bine atunci cand sar, ridic greutati, fac efort fizic intens.
Si mai este o problema.durere coboara in bursa scrotala (Doamne cat ma urasc ca am zis si de asta).si dupa elimniarea...o mictiune este dureroasa, mai bine zis cu usturime.
Daca poate cineva sa ma ajute va implor!!!!! ca eu unul cu probleme din astea nu ma duc la medicul de familie.
Multumesc anticipat.
10 comentarii
0
29-07-2008, ora 00:00
Felix_the_meow
Nu este medic/terapeut
Felix_the_meow
Aaaa.am uitat...in acelasi timp...ma doare si spatele in zona sacrala...coloana vertebrala banuiesc...
Nu stiu exact despre ce este vorba.
Va rog mult sa ma ajutati.
Multumesc anticipat.
0
29-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Din nefericire pt tine, trebuie operata!:-((
0
31-07-2008, ora 00:00
Felix_the_meow
Nu este medic/terapeut
Felix_the_meow
Ooo nu.Ma gandeam eu ca asta e raspunsul.Daca o las in pace fara sa o operez ce se va intampla? Nu vreau sa ma operez chiar in zona aia :((. De ce eu?:(
Multumesc pentru raspuns.
0
04-08-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Nu se intampla nimik bun...Nu se rezolva de la sine...:-( S-a intamplat la tn de data asta...data viitoare.cine stie?
0
11-08-2008, ora 00:00
Yuri
Identitate neconfirmată
Yuri
Crezi ca asa esti mai frumos?Daca nu esti foarte gras ai putea fi operat cu anestezie locala care este mai putin agresiva.Oricum obisnuestete cu ideia ca vei fi operat.E doar o problema de timp.Pina la urma sau tu sau ea{hernia prin complicatiile care vor aparea cu siguranta]vor asigura acest lucru.Merita sa o mai induri?
0
11-08-2008, ora 00:00
Felix_the_meow
Nu este medic/terapeut
Felix_the_meow
Macar mai astept...gandul ca trebuie sa-mi vada medicii.stiti voi ce... ma cam ingrozeste.Apropo...s-ar putea ca peste ceva ani sa fiu si eu medic.Ce-o sa zica aia de mine? Deja ma cunosc de la operatia pe care mi-au facut-o langa.Thuamne
0
11-08-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
eeeeeeeeeee, na!Hai, mey, felix!Doar n-o sa te impiedici de asta.E vorba de asnatatea ta.Noi te sustinem moral:-)
0
16-08-2008, ora 00:00
drAgon_smeu
Nu este medic/terapeut
drAgon_smeu
As dori un raspuns rapid va rog frumos.Deci am o umflutura in partea de sus a penisului.Nu este nici ca o nuca nici ca un grepfruit este ca o alunita sa zicem.Eu fac sport de performanta azi m-am fortat putin mai tare si a inceput sa ma doara.Deci Simtomele..sunt asa...Cand stau nu ma doare, cand ma ridic nu ma doare, pot chiar sa fac genoflexiuni., ma doare putin, adica nu durere dar simt disconfort cand ating.. Deci acuma Vreau sa stiu..este neaparat nevoie de operatie..Daca sar putea cumva fara..Daca este mai grav decat cred si va trebui operat...Va fi dezastros pt mine..va trebui pauza un an...Cea ce pentru mine, ca sportiv de performanta ar insemna un dezastru total.va rog sa ma instiintati..daca se poate fara interventie chirurgicala..si de Gravitatea problemei mele.Va rog.Multumesc...
0
08-05-2012, ora 19:06
Bogdanlideru
Nu este medic/terapeut
Bogdanlideru
Buna ziua!Acum 2 luni am facut o 'herniuta' as putea sa ii zic.deci sa va spun cum a inceput.Am inceput sa trag de fiare, in fiecare zi cate 2 3 ore, insa mai aveam prostul obicei sa ma masturbez ca sa eliberez stresul, cam de 2 ori pe saptamana.Pana intro zi cand, dupa ce am terminat cu fiarele, m-am dus sa...asa.si imediat dupa ce am ejaculat am simtit ca s-a miscat ceva in mine.deci cand am ejaculat nu de la tras de fiare am simtit ca s-a dus ceva in jos.Nu ma doare, chiar pot sa ridic greutati de 20 kg,.insa cand ridic ceva foarte greu 40 50kg atunci incepe sa ma arda, un pic de durere.am fost la chirurg si mi-a spus ca este mica si ca va trece.nu mai am voie sa trag de fiare, insa nu i-am spus de ce mi s-a format, mi-a fost rusine.Am toate simptomele unei hernii, insa totusi am niste dubii nu stiu sigur daca s-ar putea sa fie o hernie.caci de fiecare data cand ma masturbez, incepe sa ma doara si simt un discomfort la testiculul drept.daca stau pe bara o sapt, 2 simt ca incepe sa mi se vindece.De asemenea, cand tusesc, sau stranut, suflu mucii, ect ma jeneaza, cateodata ma doare, insa cel mai mult ma doare dupa ce ejaculez..La vedere se vede foarte putin o mica umflatura, daor cand stranut se vede in rest se duce inapoi, nu se mai vedeEste ciudat nu am mai vazut pe forum nimic de acest gen.ce as putea sa fac?Am 19 ani, 1.81 si 65 kg.
0
01-07-2013, ora 19:41
ktalin16
Nu este medic/terapeut
ktalin16
Buna seara! Stimate Domnule doctor, ma numesc Catalin, am 24 de ani, am si eu o problema, de cateva zile ma doar piciorul stang in partea superioara la incheietura, imi da reflexe in jos inspre genunchi, sus inspre burta si junghiuri in testicol.Am fost la spital crezand ca am ceva la testicol si dupa o mare alergatura si radiografi si ecografi mi-au spus ca nu este vorba de testicol si de un inceput de hernie care nu se poate opera din cauza ca este prea mica si sa las nodulul acela sa se mareasca. Dar pe mine tot ma doare in continuare si nu am ajuns la nici o concluzie..am plecat de la spital cu aceleasi dureri.. Ce ma sfatuiti sa fac ? Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul