Problema grava: intindere...rupere ligament suspensor

02-02-2010
BigProblem
Nu este medic/terapeut
BigProblem
De saptamana trecuta am o problema destul de grava. Nu inteleg de ce si cum am patit asa ceva.
Intr-o dimineata m-am trezit cu niste dureri destul de ascutite la baza penisului (aproape de pelvis, pe "fata" penisului). Mentionez ca aceste dureri sunt mai profunde atunci cand penisul este in erectie, iar acolo la baza simt ceva intarit (ca o vena intarita). Acea zona este foarte sensibila, iar atunci cand apas ma doare mult mai tare (nu s-a inrosit zona, nu s-a umflat...doar simt ceva intarit acolo).


In momentul in care tin penisul (in erectie) apropiat de burta nu ma doare atat de tare, dar cand incerc sa-l indepartez de corp durerea devine foarte mare acolo la baza. De asemenea, cand ma ridic in picioare cu penisul in erectie...scade erectia :| (durerea devine mai mare, iar penisul parca e tras in jos).
[url=http://www.medhelp.org/posts/Urology/severed-or-stretched-suspensory-ligament-of-penis/show/3381]Aici[/url] mai sunt cateva persoane care au exact aceeasi problema.


Nu stiu ce sa fac. :( A mai patit cineva asa ceva?
Sa astept cateva saptamani si sa vad daca o sa treaca?

Of...
Nu stiu ce sa fac, deja au trecut 4-5 zile si nu simt o imbunatatire.
3 comentarii
0
31-12-2011, ora 14:10
AlexBlue
Nu este medic/terapeut
AlexBlue
Salut, am si eu aceeasi problema din ce ai descris tu, daca ai gasit un raspuns la aceasta problema te rog spune-mi si mie. Multumesc.
0
15-02-2012, ora 17:05
dannynitza
Nu este medic/terapeut
dannynitza
aceeasi problema o am si eu. Dar cum a aparut si d c?
0
18-08-2017, ora 00:57
Alex1995a
Nu este medic/terapeut
Alex1995a
Salut! Am și eu aceeași problema. Voi cum ați rezolvat-o?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici