Problema genunchi

26-04-2015
Elle elle
Nu este medic/terapeut
Elle elle
Buna seara. Baietelul meu de 2 anisori are genunchiul umflat. S- a inrosit f tare si se simte caldura locala. Nu a cazut, nu s- a lovit... A calcat putin cu piciorul stramb in ziua cand a inceput a il doara insa nu a cazut. Am fost la medic ni s- a recomandat ecografie:rezultatul fiind lama fina 2 mm lichid. La radiografii nu este nimik in neregula. De aproape 3 luni de zile nu aflam ce are la piciorus. Acum ni s- a recomandat sa facem rmn cu substanta de contrast ( dm dr a scris formatiune pseudotumorala ?? Partea mediala). Peste cateva zile vom face rmn insa sunt f ingrijorata si nu stiu la ce sa ma astept. Stiu ca nu imi puteti da un diagnostic dar v- as ruga sa imi spuneti ce ar putea fi? La ce sa ma astept? De 3 luni genunchiul este rosu, cald si umflat doar in zona mediala. Nu a putut sa mearga in primele zile in piciorus.. Dupa o luna aprox a inceput sa mearga... Nu pare sa il deranjeze dar toate celelalte simptome persista:(.astept raspuns. Multumesc
4 comentarii
0
26-04-2015, ora 23:25
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Este absolut imposibil de precizat fara examinare clinica directa si fara studierea investigatiilor specifice. Pot fi sute, poate mii de diagnostice diferite.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
26-04-2015, ora 23:25
Elle elle
Nu este medic/terapeut
Elle elle
Revin cu un detaliu: umflatura, roseata. Este pe partea laterala a genunchiului in interior in dreptul rotulei ( dar lateral). Il doare doar daca il ating in zona respectiva. La mers nu pare sa il doara.
0
26-04-2015, ora 23:30
Elle elle
Nu este medic/terapeut
Elle elle
Stiu intr- adevar este greu fara examinare insa vroiam o parere. Cum As putea sa atasez cateva poze cu piciorusul?
0
27-04-2015, ora 18:08
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Pozele nu au absolut nici o relevanta fara examinare clinica directa.
Pot fi sute, poate mii de diagnostice diferite.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.