Problema foarte ciudata

31-08-2015
nothimgimportant21
Nu este medic/terapeut
nothimgimportant21
As elabora mai mult, dar sincer vreau sa trec direct la subiect, In urma cu un an au inceput sa mi se faca niste bobite de puroi foarte mici pe nas si sa fie aproape tot timpul iritat, dupa un spalare cu un gel exfoliant bubitele cad pur si simplu fara a fi stranse ca a doua zi sa apara altele.Pe langa asta, nu am acnee, pe obraji mi se face poate un cos mic pe saptamana sau in zona barbiei nimic mai mult, dar pe frunte imi apar 2-3-4 cosuri sub piele si de fiecare data dimineata cand ma spal am parte de, , piele moarta, ,. Nu am inteles de ce, mi am schimbat dieta fac exercitii fizice, mananc multe fructe, legume si iau vitamine, nimic nu a dat rezultate.Saptamana trecuta am inteles cauza, imi creste fire albe mici de par pe frunte si pe nas...o gramada, asa ca le am epilat cu benzi depilatoare, au fost cam 100 de fire care nu se vedeau numai atunci cand ma aproapiam la 2 cm de oglinda, totusi firele astea mici puteau fi smulse cu penseta si simteam durere, deci chiar iese din piele.A doua zi fata a devenit neteda cosurile s au desumflat, se simtea mult mai diferit la atingere.

Totusi inevitabilul s a intamplat, dupa cateva zile firele acelea cresc inapoi chiar daca le am smuls de la radacina.

Nu stiu ce medic sa consult, nu am gasit nimic legat de aceasta problema pe internet care mai mult ca sigur are legatura cu hormonii si pubertate.
Apropo, am 18 ani,
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: