cum sa fac sa nu mai am sezatia de voma la bronhoscopie sau de ce scuip sange dimineata

08-11-2008
adelin01
Nu este medic/terapeut
adelin01
Dr doctor, am 18 ani si am o problema f ciudata. In urma cu 3 ani am avut o puternica raceala care mi-a trecut, dar am ramas cu o tuse care se declanseaza la rece, fum, praf. Vad ca tusesc mai putin cu aerus. Acum 2 luni a aparuti o problema mai grava. O data la cateva zile de dimineata la trezire scuip un pic colorat spre rosu. Am facut radiografi analize la sange si spirometrie si se pare ca nu am nimic atat de grav, mi s-a recomandata o bronhoscopie, dar mi-e tare teama ca nu POT SA of fac. imi vine sa vomit nu am ptut sa fac nici exudat faringian. Imi vine tare rau sa vomit. Stiti cum sa fac sa nu mai am sezatia de voma la bronhoscopie sau de ce scuip sange dim ?

O zi buna!
3 comentarii
0
09-11-2008, ora 15:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sange dimineata. poate fi si de la giingii afectate si carii dentare.
Iti recomand sa faci periaj intensiv pe dinti de 3 ori pe zi.. pana la sange.
consulta un stomatolog in vedrea rezolvarii cariilor dentare.
TAROSIN 2 pastile la 8 ore.. 10 zile.
regim alimentar.. pentru gat
NIMIC rece, acru si acidulat !!!!
tntumm verde tab de supt 4-5 pe zi
si vorbim peste 7-10 zile.
0
10-11-2008, ora 20:20
adelin01
Nu este medic/terapeut
adelin01
Am fost si la orl si a spus ca nu am nimic o sa incerc cu ce ati spus dvs, multumesc mult
0
20-11-2008, ora 15:25
adelin01
Nu este medic/terapeut
adelin01
nu imi trce tot scuip roz dimineata AM FOST LA ORL nu am nimic, am laut tantum si tarosoin am fost si la pneumolog ca si tusesc a zis ca am tuse de reflux insea la plaman nu a gasit nimic. Analize facute : 3 radiografii, de sange, exudate, radiografi sinusuri, aia cu bariu , la dentist si nimic. EU TOT SCUIP ROZ ce sa mai fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Voma si diaree - primul ajutor
  •