Problema cu marimea !?

28-08-2015
David02
Nu este medic/terapeut
David02
Buna ziua, am 19 ani iar iubita mea 18, am vrut sa avem primul contact sexual insa pe ea o durea prea tare ca sa poate continua, doar incercam sa intru si nu putea Este posibil ca penisul meu sa fie prea gros pentru vaginul ei ? 16 cm circumferinta ! Si daca da, ce este de facut.
2 comentarii
0
03-09-2015, ora 10:00
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
In primul rand e important sa acordati suficienta atentie preludiului, pentru a obtine o stare de excitare corespunzatoare. La fel cum la barbati se produce erectia, si la femei are loc o secventa de evenimente ce incep la nivel cerebral si se extind la nivelul vaselor, musculaturii si organelor interne. Pe masura ce mesajele transmise de nivelul sistemului nervos se intensifica, sangele ajunge in cantitate sporita la organele pelvine, labiile devin mai inchise la culoare, mai ferme si se indeparteaza, vaginul se inroseste si devine mai cald, mai umed. Pentru a simti placere amandoi e foarte important sa ai rabdare ca excitarea sa se produca suficient de bine si la ea

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
27-09-2015, ora 19:22
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Vaginul se largeste destul de mult. Sunt si cazuri de vagin prea stramt, insa insuficienta excitatie este o cauza mult mai frecventa. Mai intai ajut-o sa se relaxeze. Un masaj generalsi apoi concentrat pe zona intima poate fi de mare folos!

Succes!

psih. Ana-Cristina Badita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: