Problema cu greutate mi dai sfaturi!

19-08-2013
andona
Nu este medic/terapeut
andona
Salut de la mine. De mai mulţi ani, am o problema cu greutatea. Am încercat mai multe diete, dar fără nici un rezultat. Acum am gasit o pierdere în greutate Lipovon produs. Există vreo informaţie despre el?
11 comentarii
0
19-08-2013, ora 13:38
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
1. mananca ORICE si ORICAT timp de 12 ore..: supe, ciorbe, felul 2.orice, praji, inghe, suc etc..
2.in urmatoarele 12 ore SA NU MANANCI ABSOLUT NIMIC SI SA NU BEI NICI MACAR APA.
3.urmeaza acestea timp de o luna si-mi vei multumi...te vei obisnui ASA
4.sa fii atenta sa NU ai probleme de sanatate (diabet, tiroida, inima.etc) si-ti doresc SANATATE
5. ti se va parea "floare la ureche" acest tratament-asa zis-...dar sa stii ca nu-i usor...
6.RESPECTA ORELE IN FIECARE ZI
concluzie:
ex. de la 7 la 7 seara mananci si bei lichide
de la 7 seara la 7 dimineata...NIMIC
sau
de la 8 la 8
sau
de la 9 la 9
numai bine,
0
19-08-2013, ora 15:33
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
O dieta care propune grevarea totala de apa/lichide pentru mai mult de 3 ore este o prostie. Si face mai mult rau decat binele resimtit de pierderea de kilograme.
Orice dieta este pe jumatate esec daca nu o insotesti de MISCARE zilnica sustinuta.

Maria, daca scrie o persoana supraponderala, dar hipotensiva, ce-i propui? Ca am vazut ca ai raspuns la ambele situatii.
Sa bea 'muuuulta apa' sau sa nu bea apa 12 ore?
0
19-08-2013, ora 21:25
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NU sunt medic.asta din start.de stiut si, ...am mai scris.
TOT ceeace scriu sunt din propria experienta sau/si experienta persoanelor dragi.
1.la pct. 4...tocmai am precizat ca NU se indica persoanelor cu diferite afectiuni.deci NICI LA HIPOTENSIVI, desi
eu SUNT hipotensiva si am urmat acest "tratament".
2. propunere: incearca O ZI-DOAR sa mananci orice, oricat, la orice ora timp de 12 ore de ex de la 9 la ora 21 si vei vedea ca,
nici foame nu-ti va mai fi si nici sete (in urmatoarele 12 ore.cand posibil ca 8-9 ore sa le dormi);...cu setea e mai problema in primele 2-3 zile..dar apoi e super ok totul.
3.Ref. la CELE propuse pt persoanele hipotensive,
apreciez ca-mi citesti comm-urile si ca :DA, am o parere ca APA consumata tot la 1/2 ora sau o ora (cate un pahar) face mult bine...mult mai bine decat o a 2-a sau o a 3-a cafea (asa cum faceam eu..acum ani buni..ca sa=mi cresc putin tensiunea si/sau glicemia)..am invatat "PE MINE"- cum ar veni si tot ce scriu sunt verificate..
MA REPET...pt cei care, NU sufera de alte afectiuni-ASA cum am precizat.
cele bune,
0
19-08-2013, ora 21:43
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Fii sigura ca nu te suspectez de rea-vointa, bineinteles ca vrei sa imparatsesti reusitele tale, eu spuneam doar ca unele idei pot fi dauntoare si sa faci rau vrand sa faci bine.
Multi nu stim ce afectiuni "mocnite" avem si la niste probleme latente cardiace sau renale, lipsa apei poate avea grave consecinte.
Oricum, cum iti explici ca postul total, brusc te face sa scazi in greutate?
Explicatia stiintifica e ca organismul privat de cele necesare, intra in stare de alerta si incepe sa se autoconsume la propriu. Ceea ce nu face bine deloc. E mai sanatos sa faci miscare si sa INLOCUIESTI hrana hipercalorica cu una mai "usoara", dar care iti da toate cele necesare.
Dar chiar si asa, mancand corect, daca esti sedentar e logic sa se acumuleze, nu sa se iroseasca echilibrat si sa ai silueta normala
Sanatate!
0
20-08-2013, ora 09:21
andona
Nu este medic/terapeut
andona
Alo Maria123. Eu nu pot ţine această dietă. Munca mea nu-l permite.
0
20-08-2013, ora 12:06
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Da-andona.
nu cred ca munca nu-ti permite...
lucrezi de noaptea?
oricum tu hotarasti
cele bune,
0
26-08-2013, ora 10:01
ninata
Nu este medic/terapeut
ninata
Nu ştiu nimic despre Lipovon. Dar sfatul meu este de a încerca alimente sănătoase şi exerciţiile fizice!
0
05-09-2013, ora 09:28
laurita81
Nu este medic/terapeut
laurita81
Eu pot să spun că Lipovon este un produs foarte bun. Folosit Lipovon 3 luni în urmă. Am reuşit să-şi piardă 6 kg. Acesta este un rezultat foarte bun pentru mine.
0
13-09-2013, ora 09:16
andona
Nu este medic/terapeut
andona
Bună ziua. Pot să vă împărtăşesc cum funcţionează Lipovon. Vreau să ştiu mai multe. Mulţumesc.
0
19-09-2013, ora 09:17
laurita81
Nu este medic/terapeut
laurita81
Pot spune că Lipovon actioneaza ca suprima foamea si metabolismul creşte.
0
24-06-2023, ora 10:02
Dr.Nume
Nu este medic/terapeut
Dr.Nume
Și eu folosesc Lipovon de mai puțin de o luna și sunt foarte mulțumită, reducere apetitul și trebuie cât mai multa apa, însă nu sunt sigura după ce perioada ttrebuie sa fac pauza și cât timp!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.