Problema ciudata cu gatul

11-03-2015
alexensdr
Nu este medic/terapeut
alexensdr
Am fost racit, am avut o viroza respiratorie pe care am tratat-o prin medicamentele recomandate de medicul de familie(eurespal si antibiotic 5 zile), insa am o problema foarte ciudata cu toate ca starea mea de sanatate s-a ameliorat, imi simt gatul imflamat cu toate ca nu mai sunt rosu in gat, si am un fel de flegma pe faringe, care nu o pot elimina in nici un fel, imi provoaca o stare de disconfort total pentru ca am senzatia de a inghiti in continu. De la ce ar putea sa fie sinuzita nu cred ca am deoarece nu ma doare capul, si nu simt presiuni in zona frontala, iar o gastrita se exclude deoarece nu am avut niciodata probleme de genul cu toate ca nu sunt sigur. Vreau sa precizez ca 'flegma pe faringe' o am de mai mult timp, dar am ignorat-o dar acum am senzatia ca s-a agravat ca un fel de secretie din nas.
1 comentarii
0
11-03-2015, ora 21:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o viroza afecteaza toate mucoasele tractului respirator si inflamatia cedeaza complet in 3 saptamani
doar febra dispare in 3-5 zile
asa ca citeste tot ce sa scri sdespre FARINGITE si faci acele tratamente locale si tii regim alimentar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: