Problema Genunchi-Rotula

05-02-2012
Daniel_UCV
Nu este medic/terapeut
Daniel_UCV
Buna Ziua! In urma cu o saptamana am incercat sa ma urc pe o teava(destul de groasa) cu piciorul stang, ulterior urmand sa ridic si piciorul drept.In momentul cand mi-am luat avant sa ma ridic am auzit 2 pocnituri la genunchiul stang si am cazut jos.Genunchiul era in partea stanga, apoi de durere, de frica, poate din instinct l-am tras spre dreapta cu mainile si a sarit la loc.Apoi am sarit in piciorul drept pana in casa deoarece nu am mai putut sa calc sub nici o forma in el.La o ora dupa am sunat la salvare, in tot acest timp piciorul s-a umflat foarte putin.Au venit domnii si m-au dus la Urgenta unde mi s-au facut 2 radiografii fata si lateral.Doctorul mi-a zis ca este o entorsa de gradul I, urmand sa iau timp de 10-14 zile un medicament Arcoxia, sa nu fortez piciorul si sa port o fasa elastica.Va informez ca nu a fost bagat in ghips iar eu nu am solicitat sub nici o forma piciorul, il tin la 90 de grade cand stau la calculator sau cand merg prin casa cu ajutorul mainilor, pentru ca am sarit in primele zile in piciorul drept si simt si la acesta o durere care ma jeneaza la genunchi.Au trecut 7 zile iar eu nu pot calca deloc in picior, simt o durere interioara in zona rotulei.Daca intind piciorul si trag usor de rotula stanga-dreapta aceasta se misca cu mare usurinta si simt un fel de furnicaturi.Va rog sa-mi spune-ti ce problema s-ar putea sa am si cum sa procedez in continuare.Multumesc!
1 comentarii
0
05-02-2012, ora 23:03
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Tot ce stiu eu e ca nu e bine sa te joci cu oasele tale. Mai dute la doctor odata, la alt doctor, si poate el o sa spuna altceva. Multa sanatate :).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.