Problema Erectie! Va rog sa imi raspundeti si nu in bataie de joc! Multumesc | Forumul Medical ROmedic

Problema Erectie! Va rog sa imi raspundeti si nu in bataie de joc! Multumesc

03-11-2015
xRoberto96
Nu este medic/terapeut
xRoberto96
Salutare tuturor! Sunt nou pe aici si as vrea un raspuns la urmatoarea problema. Am o relatie de 1 an cu o fata si ea s-a hotarat sa isi inceapa viata sexuala cu mine. Acum cateva zile a venit la mine si a vrut sa o facem. Dar eu nu am avut erectie. Adica mi s-a 'sculat' putin si dupa gata. Vreau sa spun ca inainte de ea am mai avut alte fete si nu am avut probleme. Dar cu ea... nu stiu ce s-a intamplat. De multe ori am ajuns la punctul de a o face dar ei ii era foarte frica. Ii era frica ca o v-a durea foarte tare. Si pana acum cateva zile cand am incercat din nou nu am avut probleme adica aveam erectie. La ea acasa nu am probleme de erectie sau cand sunt doar eu cu ea in alte locuri. Vreau sa spun ca e posibil sa nu fi avut erectie pentru ca ma gandeam sa nu intre sora mea mai mica in camera sau mama? E posibil asa ceva? as aprecia un raspuns concret! Are rost sa merg la o consultatie ceva? Sa ma tem de ceva? Aa si inca ceva sa spun sincer inainte cu 2 zile de a veni la mine m-am masturbat... :| :( Opsiii.Sau e doar faptul ca ma gandeam ca 'Vaiii daca intra... X ' Si bla bla? Multumesc !
8 comentarii
0
04-11-2015, ora 08:20
xRoberto96
Nu este medic/terapeut
xRoberto96
Vreau sa spun ca nici erectie dimineata nu prea mai am. Adica inainte cand ma trezeam aveam erectie. dar nu in fiecare dimineata. Se poate sa am erectia inainte de a ma trezi? Si eu sa nu imi dau seama ca am avut erectie? Daca ma uit la un xxx imediat am erectie. Si am erectie si daca nu ma uit si incep sa il 'stimulez'. Sa imi fac probleme in legatura cu vre-o ceva? Adica este exclus sa fiu impotent nu? :( Multumesc
0
04-11-2015, ora 20:13
xRoberto96
Nu este medic/terapeut
xRoberto96
Va rog ma puteti ajuta cineva? Vreau sa aflu odata ce e de facut. Multumesc :(
0
04-11-2015, ora 21:33
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Buna Roberto,
Chiar tu spui ca ai erectie in anumite situatii, deci nu se pune poblema de a fi impotent. Evident ca anumite temeri pot inhiba excitatia si reduce erectia. Prin urmare inaintea actului sexual asigura-te ca nu intra nimeni in camera! Relaxati-va amandoi, renuntati la temeri si centrati-va pe placerea de a fi unul langa celalalt, chiar si fara penetrare. Constientizati senzatiile placute pe care le traiti atunci cand sunteti impreuna...si ulterior vei avea si erectie!
Multa bafta!
0
04-11-2015, ora 22:03
xRoberto96
Nu este medic/terapeut
xRoberto96
Sarut mana doamna Roxana,
Pai cum am spus si mai sus... cu aceiasi fata am avut erectie... dar acum cand a vrut ea cu adevarat sa isi inceapa viata sexuala adica si-a lasat orice teama deoparte nu am avut erectie. Deci nu am avut erectie datorita faptului ca ma gandeam ca " Vai Doamne...intra sora mea mai mica" sau ca intra cineva in camera... no? Si inca ceva in legatura cu erectia de dimineata... in ultimul timp nu prea o am adica de 3-4 zile. Adica inainte cand ma trezeam aveam erectie, dar nu in fiecare dimineata. Se poate sa am erectia inainte de a ma trezi? Si eu sa nu imi dau seama ca am avut erectie? Multumesc foarte mult pentru raspuns! O seara frumoasa!
0
05-11-2015, ora 09:40
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
In timpul noptii poti avea erectie!
Incearca sa nu te mai gandesti la aceasta problema, concentreaza-te pe activitatile zilnice! Nu te mai gandi la sex timp de o saptamana. Nu incerca sa ai contact sexual...si vei vedea ce se intampla! Bafta!
0
09-11-2015, ora 19:21
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Poate nu ar strica Roberto sa discuti si cu psihoterapeut despre situatia ta. De multe ori raspunsurile pe net sunt scurte si nu pot sa abordeze suficient complexitatea sexualitatii si intimitatii.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
09-11-2015, ora 20:18
xRoberto96
Nu este medic/terapeut
xRoberto96
Buna seara! Domnule Rares... am trecut peste aceasta problema... si era doar din simplu motiv ca ma gandeam pur si simplu sa nu intre sora mea... exact cum a spus si doamna Roxana mai sus... si tin sa ii multumesc ! Si d-voastra de asemenea pentru ca ati raspuns prostarii mele!
0
10-11-2015, ora 14:13
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Buna Roberto, ma bucur ca problema s-a rezolvat! Sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ErecÈ›ia slabă - evaluare, diagnostic, cauze, simptome, tratament È™i remedii eficiente
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  •