Problema !

23-06-2009
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Buna ziua !... Am si eu o problema si doresc un raspuns cu un sfat cat se poate de urgent... Am avut contact sexual cu prietena mea... la o zi dupa... capul preputului era rosu si inflamat, am incercat sa il retractez... iar cand am reusit am constat ca mi s-a crapat pielea si instantaneu a inceput o usturime ingrozitoare... am crezut ca daca il las in pace 1 2 zile o sa treaca... A doua zi insa... cand am facut baie am reusit sa il retractez, dar cu preputul retractat, penisul meu e foarte strans de aceasta... Am fost la farmacie si mi s-a recomandat CLOTRIMAZOL... M-am dat 1 2 zile cu el mi-a mai calmat pielea, dar tot cand e retractat ma strange destul de tare... Tin sa va spun ca nu ma ustura cand urinez si nu am probleme... Ce sfat imi puteti da ? Astept raspuns.Multumesc anticipat !
10 comentarii
0
23-06-2009, ora 11:11
ioana24_1985
Nu este medic/terapeut
ioana24_1985
Buna! Exact cu aceeasi problema se confrunta si sotul meu, dar din pacate nici pana azi nu am gasit raspuns la problema asta. Sa stii ca si prietena ta e bolnava. Citeste eventual postarile mele sa vezi daca are si ea simptomele mele. Medicul ne-a spus ca e candida dar am tratato cu multe tratamente si nici un rezultat. Atat doar ca lui nu mai strange pielea. Pana aflati un raspuns de la medic incearca sa te dai cu Canesten crema sau cu crema de galbenele si sa faci splaturi locale cu acid boric praf. Iti va spune farmacista cum se procedeaza cu acidul boric. Multa sanatate.
0
23-06-2009, ora 12:49
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Intradevar prietena mea... a avut dupa contactul sexual o scurgere alba branzoasa... dar i-a trecut acum numai are nimic... mentionez ca a luat si ceva antibiotice inainte...
0
23-06-2009, ora 12:50
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Intradevar prietena mea... a avut dupa contactul sexual o scurgere alba branzoasa... dar i-a trecut acum numai are nimic... mentionez ca a luat si ceva antibiotice inainte...
0
23-06-2009, ora 12:50
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Intradevar prietena mea... a avut dupa contactul sexual o scurgere alba branzoasa... dar i-a trecut acum numai are nimic... mentionez ca a luat si ceva antibiotice inainte...
0
23-06-2009, ora 12:50
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Intradevar prietena mea... a avut dupa contactul sexual o scurgere alba branzoasa... dar i-a trecut acum numai are nimic... mentionez ca a luat si ceva antibiotice inainte...
0
23-06-2009, ora 12:50
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Intradevar prietena mea... a avut dupa contactul sexual o scurgere alba branzoasa... dar i-a trecut acum numai are nimic... mentionez ca a luat si ceva antibiotice inainte...
0
23-06-2009, ora 12:50
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Intradevar prietena mea... a avut dupa contactul sexual o scurgere alba branzoasa... dar i-a trecut acum numai are nimic... mentionez ca a luat si ceva antibiotice inainte...
0
23-06-2009, ora 12:50
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Intradevar prietena mea... a avut dupa contactul sexual o scurgere alba branzoasa... dar i-a trecut acum numai are nimic... mentionez ca a luat si ceva antibiotice inainte...
0
25-06-2009, ora 09:24
ioana24_1985
Nu este medic/terapeut
ioana24_1985
Daca a luat antibiotice atunci prietena ta inca mai are sau a avut candida. Tramentul pentru candida crema Nizoral sau Clotrimazol Nizoralul e mai tare si Stamicin Nistadin tablete timp de 10 zile. Cand mai ia antibiotice sa ia si Refen Retard sau Stamicin pe toata durata tratamentului cu antibiotice ca sa nu mai faca candida. Poti sa te dai si tu cu Nizoral daca mai ai probleme.
0
25-06-2009, ora 17:54
Kiduletz
Nu este medic/terapeut
Kiduletz
Multumesc mult Ioana de sfat ... acum eu sunt ok... preputul nu ma mai strange atunci cand este decalotat. dar... pielea preputului este cam uscata... si cand decalotez mi se crapa pielea si ma usutura in cazul in care sunt la dush si pielea preputului este umeda... nu am niciun fel de problema ... ce ma sfatuiesti ...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •