Prima data cand am o problema de acest gen! Ajutati-ma !

27-02-2012
Guest87
Nu este medic/terapeut
Guest87
In urma cu 2 ani am inceput sa am un disconfort la statul pe scaun, si am neglijat problema. 'Problema' este o infectie pilonidala datorata unor fire de par si este localizata in partea superioara a liniei interfesiere. Prezinta un fel de basica sub sinusurile polinidale care de mai multe ori s-a spart si a supurat, insa de fiecare data s-a inchis singura si un timp nu m-a mai deranjat. Acum ma doare o zona mai extinsa, spre zona lombara si urmeaza ca in perioada apropiata sa suport o excizie, asa a zis medicul. A intervenit insa alta problema si este foarte jenanta pentru mine, la varsta de 24 ani: de o saptamana pare sa am anumite disfunctionalitati erectile si simt in permanenta senzatia de scaun. Rigididatea penisului in erectie nu mai este aceeasi, durata acesteia este mai scurta si testicolele si-au pierdut putin marimea si fermitatea. Inainte de aceasta problema reactionam la cel mai mic stimulent, iar erectia avea loc fara niciun fel de problema, uneori in momente cand te astepti mai putin si dura chiar mult fiind de multe ori jenant pentru ca trebuia sa nu ma ridic de jos pentru a nu fi observabil de catre persoane din jur. Cauza celei de-a doua probleme poate fi tot aceasta infectie pilonidala care poate creea disfunctionalitati erectile? Poate provoca o inflamatie sau poate presa pe prostata astfel incat sa creeze senzatia de scaun permanent si disfunctionalitati erectile? Sa ma prezint la un consult chirurgical sau urologic? Multumesc si astept raspunsuri.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.