Prima data

02-02-2010
bunny87
Nu este medic/terapeut
bunny87
Buna ziua,

Am si eu cateva intrebari legate de primul act sexual:

Am facut-o de curand si am cateva nelamuriri, in momentul dezvirginarii am simtit o intepatura la aprox. 3 cm de intrarea in vagin, as vrea sa stiu la ce distanta este situat himenul fata de intrarea in vagin;
Am citit ca vaginul femeii are o lungime de 8-12 cm si atunci cand este excitat se extinde, iar eu la vreo 8 cm de la intrare am simtit din nou ceva dur, foarte stramt, care a opus rezistenta cand a inaintat penisul si era o durere asemanatoare cu cea a himenului, dar mai mult parea ca vine de la frecarea peretilor vaginului-era un fel de usturime; logodnicul meu a bagat degetul si a spus ca a simtit ca acel loc se stramteaza si mai tare si ca se curbeaza putin; este normal sa fie asa sau oare nu s-a dilatat vaginul suficient si s-a atins cervixul cu penisul? e posibil asa ceva sau vaginul este capabil sa primeasca tot penisul?

Va rog, astept raspunsuri cat mai serioase si va multumesc mult,
O zi buna!
2 comentarii
0
05-02-2010, ora 16:22
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
poate ai avut in blocaj psihic din cauza emotiei ca era prima data.. incearca sa te relaxezi mai mult data viitoare.
0
05-02-2010, ora 16:22
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
un blocaj psihic* ma scuzi :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici