Prietenul meu ma penetreaza in uter ?

12-07-2010
lenapopovici
Nu este medic/terapeut
lenapopovici
Eu sunt virgina. el a incercat sa mio bage dar in lok in vagin a intrat in alta parte. putin mai sus de vagin. simt durere la penetrare. insa in timpul actului sexula nu simt placere. si nu pot sai spun de asta din motiv cal voi jigni. el era virgin.! accentuez. singerare nam avut. Este periculos? Va rog sa ma ajuati
1 comentarii
0
13-07-2010, ora 09:44
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
Am sa incerc sa nu te jignesc (sau pe prietenul tau) in vreun fel dar nu cunosti lucruri elementare despre aparatul reproducator feminin. Daca nu te-a penetrat in vagin ce sangerare sa ai ai? Himenul, cel care se rupe si sangereaza in momentul dezvirginarii (desi nu este o regula- sunt cazuri in care lipseste sangerarea) se afla la intrarea in vagin. Mai sus, in interiorul vaginului se afla cervixul care face legatura in vagin si uter. Nu este fizic, anatomic posibil sa te penetreze in uter!!! Acum depinde si ce intelegi tu prin mai sus de vagin. Singurul "orificiu" in care te mai putea penetra este cel anal, care este foarte apropiat de cel vaginal. Insa cred ca ar fi trebuit sa fii capabila sa spui unde anume te-a penetrat. Macar atat. Ma repet, de uter nu are cum sa fie vorba!
Este periculos sa incepi viata sexuala fara niste cunostinte minime. Fiind amandoi virgini ar fi bine ca tu si prietenul tau sa ma studiati putin; sursele de informare sunt numeroase. Si nu inteleg de ce sa nu ii spui daca nu te simti bine sau daca ai dureri? Ca ii ranesti orgoliul? Sunteti amandoi la inceput. Daca vreti sa dezvoltati o relatie serioasa comunicati; spune-i ca te doare, spune-i ca nu te simti bine. Altfel, mai tarziu, vei ajunge sa te plangi pe Forumuri ca nu ai orgasm sau mai stiu eu ce alte probleme.
Va propun sa stati cateva ore in fata unui calculator si sa va documentati putin inainte de a mai trece la fapte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici