Prietena mea nu are orgasm ce pot sa fac

02-07-2009
Alexutzu16
Nu este medic/terapeut
Alexutzu16
Am 16 ani si am o relatie cu o fata de mai bine de un an. Viata sexuala ne-am inceput-o amandoi acum vreo 7 luni de zile iar iubita mea nu a avut niciodata orgasm vaginal... in timp ce eu nu am absolut nici o problema. Am incercat toate metodele posibile.. sex oral inainte pentru a o excita , diferite pozitii, lubrifiante. etc etc. Placere ea practic nu simte deloc plus ca daca incerc sa maresc viteza o doare foarte tare. E cva in neregula cu ea ce-i pot face sa atinga orgasmul am uitat sa specific ca ea are 16 ani . Multumesc Astept parerile voastre
10 comentarii
0
02-07-2009, ora 11:16
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
este posibil sa nu i se fi maturizat inca organele genitale
0
02-07-2009, ora 21:36
Alexutzu16
Nu este medic/terapeut
Alexutzu16
POSIBIL
0
11-07-2009, ora 20:34
Dr.Psih.Gabriela Marin
Identitate neconfirmată
Dr.Psih.Gabriela Marin
Pentru ca o femeie sa atinga orgasmul este importanta starea ei psihica, siguranta emotionala, cat de relaxata se simte...si mai ales sa fie si indragostita...:))
0
13-11-2009, ora 16:26
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
orgasmul ca orgasmul ca nu e obligatoriu dar ce se intampla cu durerea pe care o simte.aia e prb.si chiar daca nu ai orgasm nu inseamna ca nu poti simti placere de niciun fel.deci cred ca e vb de o alta problema. prb maturizarii organelor este exclusa. cu siguranta organele sexuale sunt maturizate la 16 ani. din moment ce are menstruatie, e "functionabila" din pc de vedere sexual.
0
13-11-2009, ora 16:28
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
durerea din timpul actului poate fi din cauza unei infectii mai ales ca durerea e accentuata cand maresti viteza. daca ar fi fost lubrifierea insuficienta durerea ar fi la penetrare. deci vorbeste cu ea, intreab o ce simte, cum se simte si se poate rezolva prb.sanatate!
0
13-11-2009, ora 20:29
Dr.Psih.Gabriela Marin
Identitate neconfirmată
Dr.Psih.Gabriela Marin
Auzi, da ea e excitata, isi doreste sa faceti dragoste? TE IUBESTE?
0
22-11-2009, ora 11:31
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
dintre toate contactele sexuale pe care le are o fata, daca are orgasm in 50 % din ele, e fericita. femeile au mai rar orgasm, si dupa cum s-a mentionat si mai sus, conteaza f mult starea emotionala. sa fie relaxata, sa se simta in siguranta, etc.
0
08-12-2009, ora 17:16
eu17
Nu este medic/terapeut
eu17
Eu spun ca deaia pentru ca nu vrea ea sa faceti dragoste cii tu vrei, ea nu simte nimic din cauza asta ca nu ii lipseste ce a ce ii oferi tu cand faceti dragoste.apoi daca nu are orgasm normal ca o doare.
0
10-01-2010, ora 20:50
oooper
Nu este medic/terapeut
oooper
la 16 ani nu ajungi sa-ti cunosti corpul si punctele lui extreme...daca nu are chef de sex normal ca nu ajunge la orgasm...oricum ca fata este greu dar nu imposibil, te lasi dus de val si totul e ok
0
03-02-2010, ora 15:06
malinaa
Nu este medic/terapeut
malinaa
eu am o intrebare pt tine: s-a masturbat vreodata? daca a avut singura orgasm va avea si cu tine daca nu un control ginecologic nu ar strica...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •