Prezervativ alunecat pana la jumatate | Forumul Medical ROmedic

Prezervativ alunecat pana la jumatate

03-03-2014
florin2014
Nu este medic/terapeut
florin2014
Buna ziua,
Ieri am fost cu prietena mea si am intretinut relatii sexuale, am folosit prezervativ insa cand am vrut sa-l tin ca sa ma retrag, acesta era la jumatate. Ea s-a ridicat putin si am reusit sa-l apuc. Avea in el sperma, ea era deasupra insa acesta era la jumatate. Tin sa precizez ca saptamana trecuta inainte sa-i vina ciclul pe 25 (il are neregulat) am intretinut relatii sexuale dar s-a ridicat prea repede si prezervativul a cazut, de frica a luat pastila de a 2-a zi. Am citit amandoi pe prospect si scria ca daca ar fi luat si ieri pastila nu ar fi functionat.
Eu vreau sa stiu daca exista sanse sa fie insarcinata. Pe prospect scria ca poate intarzia ciclul. Si din moment ce ieri prezervativul inca avea sperma in el si era la jumatate, ea fiind deasupra exista sanse sa fi ramas insarcinata?
4 comentarii
0
04-03-2014, ora 09:22
florin2014
Nu este medic/terapeut
florin2014
Un raspuns va rog.
0
05-03-2014, ora 13:05
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Pilula de a doua zi NU mai are efect a doua oara intr-o luna. Ati inteles corect, nu functioneaza daca o mai ia inca o data.

Iubita ta nu mai are voie sa ia pilula de a doua zi pentru minimum 6 luni de acum inainte, in caz contrar va avea numeroase probleme hormonale. Pilula de a doua zi se ia maximum de doua ori pe an.

Ar trebui sa folositi ca si metoda contraceptiva pilule anticonceptionale. Atunci nu va veti mai face griji cu privire la ruperea, alunecarea prezervativului.
Pilulele anticonceptionale sunt cea mai indicata metoda contraceptiva in cazul tinerilor implicati in relatii serioase.
0
05-03-2014, ora 16:06
florin2014
Nu este medic/terapeut
florin2014
I-a venit ieri menstruatia insa am citit pe internet despre menstruatia falsa. Insa a zis ca este la fel ca inainte ca si culoare si volum. Insa am mai inteles ca daca tine 3, 4 zile atunci inseamna ca este un ciclu normal.
0
20-04-2014, ora 16:30
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, PloieÅŸti
Psiholog Stefan Liviu
Si ciclul a tinut 3, 4 zile incepand cu data de 04 aprilie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: