Presiune mare in nas cu ecou la cap la 1 luna dupa operatie

01-08-2010
giulianabreak
Nu este medic/terapeut
giulianabreak
Am fost operata acum o luna si 1 saptamana de deviatie de sept si micsorare de cornete. Totul a fost bine pana acum 5 zile. Problema mea este ca la orice miscare cat de mica a capului simt presiune mare in nas. Nu pot ridica nici macar 1/2 de litru de apa. Eu sunt din Satu Mare si m-am operat in Bucuresti si momentan nu ma simt bine ca sa merg pana in Bucuresti. Spuneti-mi va rog din suflet daca ar putea fi ceva grav. sa merg urgent in Bucuresti chiar daca imi este foarte rau sau mai pot astepta cateva zile sa-mi treaca presiunea. Va multumesc din suflet.
7 comentarii
0
01-08-2010, ora 19:58
giulianabreak
Nu este medic/terapeut
giulianabreak
Care ar putea fi cauza acestei presiuni? E ceva ce trece sau voi trai toata viata cu aceasta presiune? E ceva grav?
0
01-08-2010, ora 20:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu vad nici o legatura intre simptome si interventiea chirurgicala de 1 luna de zile.
este alceva.
mergeti la med de fam.. luati tensiunea.
la Oftalmologie faceti un fund de ochi.. dupa care la Neurologie.
In caz ca aveti secretii purulente din nas faceti o Radiografie SAF
0
01-08-2010, ora 20:27
giulianabreak
Nu este medic/terapeut
giulianabreak
Multumesc frumos pentru raspuns.
Presine in nas am avut si dupa operatie cateva zile, simteam presiune in nas la mers.
Nu-mi curge sange din nas si nu am tensiune mare.

Spuneti-mi va rog exista posibilitatea ca sa nu se fi vindecat nasul dupa operatie?
Am senzatia ca mi se misca osul din nas cand misc capul.
0
01-08-2010, ora 20:33
giulianabreak
Nu este medic/terapeut
giulianabreak
imi cer scuze... dar si acum dupa 1 luna si 1 saptamana de la operatie mananc cu gura putin intredeschisa deoarece ma doare nasul.
0
02-08-2010, ora 06:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faceti acea radiografie SAF.. si mergeti la ORL.. sa vada rezultatul si nasul !!!!
0
04-08-2010, ora 11:39
giulianabreak
Nu este medic/terapeut
giulianabreak
Am facut radiografie SAF si radiografie piramida nazala si nu aiesit ca am infectii sau altceva.
Mie mi s-au pus niste grefe in nas in urla interventiei chirurgicale care am avut-o acum 1 luna si jumatate.
De 2 saptamani in schimb am senzatia de nas rupt, tensiune foarte mare la miscare ce radiaza in tot corpul.
Eu sunt din Maia Mare si am fost operata in Bucuresti. Spuneti-mi va rog ar putea fi ceva grav. I-au tratament de 5 zile cu AVELOX, de 2 zile imi pun Rivanol in nas si de 1 zi folosesc Ketoprofen, dar tot asa ma simt.
0
04-08-2010, ora 12:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
adaugati aerius..sau alt antihistaminic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  • Operație deviație de sept - tot ce trebuie să știi (ghidul pacientului)
  • Deviația de sept - cum o recunoști și când trebuie tratată
  • Deviația de sept: Intervenția chirurgicală este o abordare mai eficientă decât utilizarea spray-urilor nazale
  •