Presiune in cap - ureche

18-11-2014
irina 71
Nu este medic/terapeut
irina 71
Buna ziua,
Am rinita alergica de cativa ani si un inceput de astm alergic. Am fost operat de deviatie de sept nazal, cornete nazale si sinusuri, in luna ianuarie 2014. Desi imi scazuse un pic auzul, mi s-a spus ca in cateva luni dupa operatie, acesta se va reface. Nu a fost asa, ba chiar am inceput sa am o presiune in urechea dreapta, ca si cand as fi langa valurile marii. Asta atunci cand fac efort, cand ma aplec sau ma intorc in pat. In plus, tusesc sec la aerul rece. Am fost la mai multi doctori ORL, am facut diferite examinari si nimeni nu a observat nimic in neregula. Presiunea sangelui este buna. Mai nou, am observat ca daca respir puternic doar pe nara dreapta, presiunea imi dispare.
Puteti sa-mi dati o opinie ?
Multumesc !
3 comentarii
0
18-11-2014, ora 13:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. SE FAC Timpanograma si audiograma.. care arata si presiunea din spatele timpanului si starea auzului
2 citeste pe forum ce sa mai scris despre alergiii si rinite alergice
cum tre sa schimbi regimul alimentar casa poti controla aceste patologii
0
18-11-2014, ora 16:17
irina 71
Nu este medic/terapeut
irina 71
Am facut si timpanograma si audiograma. Sunt bune, nervul auditiv este in regula, audiograma imi iese la fel in fiecare luna, nici mai buna, nici mai rea. Ultimul medic mi-a spus ca este posibil ca cele trei oscioare, scarita, nicovala, sa fie un pic tasate si de aici si scaderea auzului. Dar despre presiune, nimeni nu a gasit vreo explicatie.
0
18-11-2014, ora 17:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
atasaza timpangrama si audiograma scanate pe adresa mea.. pe hotmail
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: