Prea multe simptome.

07-08-2009
roxanika09
Nu este medic/terapeut
roxanika09
De ceva timp incoace aproximativ un an am inceput sa am dureri de articulatii destul de mari.. genunchii imi cedeaza la eforturi mai mari si daca alerg un pic doua trei zile abia pot misca genunchii.
Am probleme si cu scaunul de multe ori sunt foarte constipata sau alte ori sunt deranjata la stomac, am fost la Fundeni la un doctor mi-au facut rectoscopie si nu au gasit nimic decat mi s-a spus ca am un colon iritabil.
De o luna am ameteli si stari de voma dar nu am vomitat pana acum, am o senzatie de arsura in talpa piciorului stang cam de 2 ori pe ora... nu este senzatie puternica dar e ca si cum as calca pe o teava incalzita si am spasme musculare ocazional destul de puternice mai patesc si la ochi in partea dreapta. Si inca un lucru care nu mi se pare normal in momentul in care tin ceva strans in mana incepe sa imi tremure mana si uneori daca tin piciorul pe podea in timp ce stau pe scaun si in intind incepe sa tremure rau.
Am depresii constante si atacuri de panica desi nu am motive intemeiate.
De asemenea am fost la un neurolog si mi s-a spus ca am anumite reflexe anormale si m-a trimis sa fac un EEG dar nu mergea aparatul in ziua respectiva asa ca am tot amanat.
De asemenea mi s-a pus diagnosticul de gastrita si duodenita.

V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta macar sa stiu daca au legatura intre ele daca pot sa stau linistita sau daca trebuie sa fac ceva.. precizez ca am 22 de ani.
Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
09-08-2009, ora 00:33
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un tratament homeopatic ar fi solutia de prima alegere in cazul dv.
0
09-08-2009, ora 01:03
roxanika09
Nu este medic/terapeut
roxanika09
Multumesc pentru raspuns.
Cineva mi-a sugerat sa fac analize pentru SM pentru ca seamana simptomele. M-a cam speriat un pic. Dar daca imi recomandati doar un homeopatic presupun ca mi-am facut griji degeaba.

Multumesc inca o data.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.