Prea mult sex - vreau abstinenta 6 luni

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Buna ziua.Am 28 de ani si am probleme cu prietena mea fiindca ea vrea prea mult sex.Am ajuns sa urasc sexul desi nu cred ca este normal.Stiu ca poate parea ciudat dar m-ar interesa daca exista vreo boala (nu BTS) care sa ceara abstinenta sexuala mai mult de 3 luni.

Poate parea ciudat dar nu mi-a ramas decat varianta asta.Va multumesc
2 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Nu stiu daca am inteles eu bine: vrei sa-i spui partenerei tale ca ai o boala care necesita abstinenta timp de 3 luni??!
Nu sunt sigura ca ar fi abordarea cea mai buna.
La tine probabil ca se verifica zicala ca "ce-i prea mult strica". Probabil ca ar fi mai bine sa-i sugerezi "problema" ta, daca nu poti sa-i spui direct din teama de a nu se supara pe tine. Incearca sa-i deviezi atentia spre alte lucruri cand ea vrea sex, dar sa fie tot placute, pt. amandoi (o plimbare romantica, o cina apetisanta cu un desert pe masura - adica desert la propriu, un film impreuna, nu stiu, mai gasesti tu, ca doar o cunosti cel mai bine). Astfel va veti simti bine amandoi, fara sa aiba impresia ca nu o mai doresti.
Asta e parerea mea, nu stiu daca te va ajuta... Succes!
0
13-09-2008, ora 00:00
nokki
Nu este medic/terapeut
nokki
Logic, problema este daca ea nu e nimfomana, adica doreste sex anormal de des, sau daca tu nu ai o doza de impotenta.
Ca sa o duci cu zaharelu, prin cofetarii sau filme, nu cred ca este o solutie.
Mergeti impreuna la un sexolog, care va aprecia cine are dreptate si cum e posibil sa se impace (sa fie satisfacute) ambele tabere.
Solutia pe care doresti sa o gasesti, nu e viabila. Daca ea doreste sex si tu nu ii dai, il va face cu altul, in final, fara sa stii, sau te va parasi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Abstinenta periodica
  •