Prafuri legale - reactii adverse

29-09-2011
Liniutzaa
Nu este medic/terapeut
Liniutzaa
Salutare all. Am 15 ani si bag de la varsta de 14 ani. Nu am bagat Cocaina-Legala cum se spune, nici Special-Gold in Rest poate cunoasteti praf-ul Nos. !
Am slabit ft mult, m'am schimbat total.
Nasul in special Narile. Sa'u marit presupun de la tragaci. !:(
Cu nervii o duc rau.
Cand sunt tras vb cu ai mei, politicos fac temele am chef de toata lumea ajut toata lumea...Invat.
Am avut o perioada cand cumparam 20 de plicurii o data !
5-10 g. si in 5 zile am bagat 15 plicurii :( in a 15 -ea zi intrasem in Paranoia urat de tot incepe'am sa vb singur. eram tras la fata corpul slabit ma vedeam ratat!
si cel mai mult m'a doare ca ai mei au aflat de prafuri ca bag m'au vz si atunci si saraca Bunica cu Bunicul:( Plange'au intr'un colt si cand vene'am la ei in camera isi sterge'au repede lacramile.. :(
si nici akm nu m'am potolit dupa ce au aflat si am promis ca nu o sa ma audaa..:(
Cand nu mai am a dou'a zi ma doare capul.
Racesc repede.
Cand sunt racit am arsuri in stomac de mor:(.
Dintii in special ce'i din fata ma dor.
Si aseara am bagat 3 plic. si cand m'am pus in pat sa ma linistesc sa nu intre ai mei in camera ca era tz. si ma vede'au agitat am avut pparanoia ca eu sunt mort adica toti ma vedeau mort dar eu pute'am sa ma plimb ii vedeam, eram ca o fantom'a cum ar fii:( !
Si vreau sa ma duc la Dezintoxicare urgent !:(

simptomele mele :
1. Tuse seaca
2. Racesc destul de repede cand nu mai am praf
3. Cand nu mai am nu mai am chef de nimeni cu nervii o duc prost
4. Am slabit
5. Nasul, narile sau largit
6. Ficatul ma doare.
7. Fierea..
8. Ultima data cand am fost racit rau cu exact akm 7-8 zile m-a ardea in stomac rau de tot si imi venea voma.
9. de la 0.75 dupa ce trag si mai trag minim 2 linii buseste naraa.. :(

A-s vrea mai mult sa aflu dupa parerea dmv. ! cat la % a-s fi dependent adica nush daca sunt inca!:(
Baftaa all !
8 comentarii
0
29-09-2011, ora 16:47
Liniutzaa
Nu este medic/terapeut
Liniutzaa
Nu mai am pofta de mancare.
Regret ai mei cand pun masa l'e spun am de scris mult eu iau sus in camera mancarea si o pun intr'o punga si cand ies pe afar o arunc. :( ca nu pot sa mananc!:((
0
29-09-2011, ora 16:50
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
esti super dependent si daca nu te duci la dezintoxicare si consumi in continuare vei muri...cred ca nu-ti doresti lacrul acesta, lasi in urma parinti, bunici indurerati.
0
29-09-2011, ora 22:56
Angel_Angel
Nu este medic/terapeut
Angel_Angel
Sfatu meu este sa te lasi gandestete la sanatatea ta... Daca te dor astea de la varsta asta... mai tarziu o sa fie mai rau, asa ca incearca sa le lasi, si pune mana pe mancare si fructe legume apa cat mai mult minumu 2 litrii ca sa-ti revi.

Succes !
0
29-09-2011, ora 22:58
Angel_Angel
Nu este medic/terapeut
Angel_Angel
Si inca ceva, daca vrei de acuma sa mai tragi gandestete inainte ? Crezi ca astea sunt facute sa-ti dea sanatate? Cu putina ambitie si vointa le poti lasa !
0
29-09-2011, ora 23:52
sumterra
Nu este medic/terapeut
sumterra
Buna! te felicit in primul rand pentru curajul pe care l-ai avut, acela de a recunoaste ca ai o problema. Ma bucur ca in momentele tale de luciditate esti constient ca ce ti se intampla nu este un lucru normal. Cei care zic ca ai nevoie doar de "putina vointa " ca sa reusesti sunt naivi ! Ai nevoie de FOARTE MULTA VOINTA !! Uneori aceea vointa este in interiorul tau, dar ca sa ii poti da frau liber ai nevoie de mult ajutor din partea celor dragi. Sunt convinsa ca te iubesc si te inteleg ! Daca te duci la mama ta ( esti foarte norocos ca ai o mama ) sunt convinsa ca te va sprijini neconditionat. Nu trebuie sa iti fie rusine de ea. Nu esti singurul adolescent care are probleme de genul. Numai ca tu TREBUIE sa faci diferenta, sa schimbi ceva cat mai poti inca si sa iti dai seama ca VIATA ESTE FOARTE FRUMOASA! Multa putere iti doesc...si...renunta la anturajul pe care ti l-ai facut...sunt convinsa ca datorita lui..."ai incercat"!
0
01-10-2011, ora 16:02
Liniutzaa
Nu este medic/terapeut
Liniutzaa
sumterra, ai mare dreptate cu anturajul si ms foarte mult de sfatul dat !
Adica multumesc all ! :(
Akm am febra crescuta, fierb ma dor dintii rau si am o pofta mare de mancare si mananc foarte mult si parca ma arde gatul cum e dupa bautura a dou'a zi... :(
SI foarte, foarte nervos !
Cand nu mai am ma refer exemplu azi... :d :(( !!
0
05-10-2011, ora 20:40
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Treaba este ca tu sa nu mai consumi niciodata, oricat de rau ti-ar fi fara ele. O sa treci printr-o perioada grea fara ele, sevrajul, dar apoi, incet-incet, o sa iti revii. Ce poti sa faci: Consuma multe lichide, fructe si bea lapte foarte mult, chiar daca nu intra. Depinde si de psihicul tau. Fii tare pe pozitii. Acum, ca sa te sperie si ceilalti, ti-au spus ca o sa mori. Parerea mea este ca nu e tocmai cea mai eficienta metoda in care sa faci pe cineva sa se lase, ba, dimpotriva, il sperii si ii faci mai rau. Nu o sa mori asa, dar tine minte ca viata e mai importanta ca orice. Gandeste-te ca parintii tai s-au chinuit 16 ani cu tine iar tu ii dezamagesti tocmai acum. Anii astia sunt cei mai al dracului si mai bine, decat sa fii vreun smecher, mai bine esti retras, dar ferit de chestii din astea.
Un an de prafuri este foarte mult, mai ales ca sunt mai daunatoare ca cele de fumat, insa trebuie sa te gandesti ca ai un viitor, ai calitati pe care trebuie sa le folosesti, esti cineva, vei face mandra lumea intr-o zi, de tine, nu te mai lasa prada.
Insanatosire grabnica, incearca sa le lasi, sa vezi daca spun adevarul. La dezintoxicare e cam urat din ce am auzit,
0
25-02-2012, ora 19:56
Alinushz
Nu este medic/terapeut
Alinushz
Da NOS! Simptomele tale mi se par cam exagerate putin mai ales ala cu largirea narilor. in fine! Dezintoxicarea e o solutie dar totul depinde de tine! De ceea ce vrei cu adevarat! Si eu consum acelasi drog numai ca an 22 de ani poate la varsta ta e mai puternic! Gandeste-te doar la tot ce a fost inainte sa consumi acest drog la ce viata minunata aveai. Eu sunt constient total de aceste lucruri! Numai ca la mine down-ul se instaleaza frumos fara regrete si consum maxim de 2 ori pe luna si atunci in cantitati mici ( pentru mici distractii)! Eu nu vreau sa ma las. Dar sincer am destula vointa.. Si tine cont a iti scriu aceste cuvinte TRAS!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Consumul de droguri şi dependenţa
  • Cele mai periculoase droguri în prezent
  •