Pot ramane insarcinata dupa pastila de a doua zi

01-07-2015
Nasty03
Nu este medic/terapeut
Nasty03
buna ziua. am nevoie de un raspuns cat mai urgent posibil.
pe data de 24 iunie seara mi a venit ciclu, care a durat pana pe 28 iunie(foarte putin in ultima zi). in ultima zi de ciclu seara am avut contact sexual cu iubitul meu, care a ejaculat in mine. a doua zi (luni, 29 iunie ) am luat pastila Escapelle, ca sa fiu sigura 100%. Marti, am avut din nou contact sexual, prima data a fost ok, adica a ejaculat afara, dar a doua oara, cam peste 30 de minute, nefiind la baie sa se spele, am mai avut un contact sexual, care nu s a lasat cu ejaculare. Intrebarea mea este: e posibil sa fi ramas sperma pe penis, dupa primul act sexual, incat la al doilea act sa raman insarcinata, avand in vedere ca luasem si pastila de a doua zi cu o zi inainte ?
ideea e ca mi-e frica sa mai iau inca o pastila de a doua zi in interval de 2 zile diferenta. Tin sa mentionez ca a doua zi am inceput sa am urinari dese insotite cu usturimi
Va multumesc
1 comentarii
0
04-07-2015, ora 00:15
Anca2223
Nu este medic/terapeut
Anca2223
Nu cred ca eşti însărcinată.în plus sunt ok doar 2pilule pe an..nu mai multe. Eu după ultima pilulă luată mi-am dereglat tot organismul..acum îmi întârzie mereu câte 8-9 zile şi nu ştiu de ce.teoretic de când îţi vine ciclul 7zile ai avea putea să ai contact neprotejat..ca nu eşti la ovulaţie..asta dacă ai o menstruaţie regulata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •