Pot ramane insarcinata daca el nu a ejaculat in vagin?

08-12-2008
anca07
Nu este medic/terapeut
anca07
Sunt foarte nedumerita..am luat 3 ani de zile anticonceptionale si de 3 luni de zile le-am intrerupt...in prima luna cilcul mi-a venit normal, a doua luna am luat postionor2 inainte cu cateva zile de venirea ciclului si mi-a venit mai tarziu decat luna trecuta.acum nu am folosit nici un mijloc de protectie dar prietenul meu nu a ejaculat in mine.totusi menstruatia imi intarzie de 3 zile fata de ultima luna.credeti ca este din cauza postinorului sau a faptului ca am intrerupt anticonceptionalele?am avut sanii mai tari cand trebuia sa imi vina menstruatia dar acum vad ca sunt normali..in rest nu am nici un fel de simptome.nu am vrut sa fac un test de sarcina pentru ca imi este frica sa nu fiu gravida
6 comentarii
0
08-12-2008, ora 19:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna, stii k se poate ramane gravida chiar daca nu a ejaculat in interior. Sunt foarte multe cazuri aici postate asemanatoare cu al tau. Medicii nu recomanda acest lucru tocmai din acest motiv. Si eu am ramas "" tot din fereala sa zic asa, ca sa intelegi dar asta nu inseamna ca la tine el asa. Poate ca e o reactie a postinorului si iti mai intarzie nimic. Pe mine de exemplu nu ma inselau sanii, daca eram gravida singurul lucru care ma deranja erau sanii si eram convinsa ca eram gravida. Tu spui ca nu te mai dor de aceea eu nu cred ca esti insarcinata.
Mai asteapta o zi doua, apoi i-ati un test k n-ai ce face. Si stai linistita !
Alisia
0
08-12-2008, ora 19:01
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Am gresit cateva cuvinte dar o sa intelegi ce ti-am spus.
0
09-12-2008, ora 10:56
anca07
Nu este medic/terapeut
anca07
Iti multumesc pentru raspuns..dar mi-a venit azi ciclul:Dcred ca o sa incep din nou anticonceptionalele ca sa nu mai stau stresata.ca am stat deja 3 luni fara sa iau
0
09-12-2008, ora 15:46
ioana04
Nu este medic/terapeut
ioana04
Buna ziua ! As avea o intrebare... aseara am avut primul contact sexual.totul a decurs bine pana cand s-a spart prezervativul.Nu a ejaculat in mine.Apoi am plecat imediat cu iubitul meu la farmacie si am cumparat Postinor...era 9:30 seara cand am cumparat Postinor iar farmacista mi-a spus sa iau la ora 10 si apoi inca odata a doua zi la 10 dimineata.Peste aproximativ o ora jumatate de la prima pilula..a curs o secretie maronie.Este posibil sa fiu insarcinata ? Si am citit pe un alt forum cum ca ar trebui dupa 7 zile de la administrarea Postinor-ului sa vina menstruatia...este adevarat ?daca nu vine menstruatia dupa 7 zile inseamna ca sunt insarcinata ?mie normal menstruatia trb sa-mi vina pe 24-12.
0
27-05-2011, ora 17:10
carmen12345
Nu este medic/terapeut
carmen12345
buna ziua ! As avea si eu o intrebare, am luat anticonceptionale karisa timp de 1 an fara intrerupere si acum de o luna le-am intrerupt, am intretinut relatii sexuale neprotejate dar nu a lasat in mine niciodata, si trebuia sa imi vina acum 2 zile ca asa era normal..dar si inainte sa iau anticonceptionale nu imi venea regulat niciodata..rar..trebuie sa mai astept sau sa imi fac test de sarcina, , sunt motive de ingrijorare?? va multumesc frumos...
0
12-04-2014, ora 01:11
Luciiii
Nu este medic/terapeut
Luciiii
Buna ziua, as vrea sa stiu si eu daca sunt insarcinata sau nu.
Am facut-o pentru prima data cu prietenul meu acum aproape 2 saptamani, neprotejat, a durat foarte putin, adica 10-15 minute cred si nu si-a dat drumul in mine, si-a dat drumul muult mai tarziu. Nu am nici un simptom din cate am citit pe internet..doar ca, m-a durut in zona uterului o zi, doua si se muta cateodata durerea si mai jos. Acum nu am nimic nici greturi, nici varsaturi, dar mi s-au umflat sanii si s-au inchis un pic la culoare in zona aoreolelor, defapt se inchid cateodata, in rest sunt la fel. Nu stiu daca am explicat bine, ca sa intelege-ti, ma scuza-ti. Cam peste cateva zile trebuie sa-mi vina si ciclu. Nu mai stiu ce sa cred, am citit foarte multe pe internet si m-am zapacit. Astept raspuns urgent.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Sunt însărcinată?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •