Pot fii insarcinata!!!

02-08-2009
ruxy_18
Nu este medic/terapeut
ruxy_18
Este posibil sa fiu insarcinata daca eu si prientenul meu am simulat un contact sexual dar acesta nu a fost dus pana la capat."Actul sexual" a constat in inserarea organului masculin fara a rupe himenul, deci sunt inca virgina.Problema este ca in acest timp iubitul meu a eliminat un lichid transparent care cu siguranta nu era sperma.Vreau sa stiu daca pot ramane insarcinata din acest joc ???
9 comentarii
0
03-08-2009, ora 22:55
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
Din cite stiu eu, aceasta este foarte putin probabil..lichidul acela albicios a partenerului tau contine si el spermatozoizi dar ei sunt foarte slabi, si mai ales sunt in cantitate mai mica. nu cred ca ar fi de ajuns acel lichid ca sa te lase gravida..pt ca sunt cazuri si cind barbatul termina in vagin si domnisoara nu ramine insarcinata( sa nu incerci asta sa faci daca nu vreai surprize neasteptate), dar la tine e vorba de o cantitate mica de spermatozoizi...asa ca nu cred ca ai pt ce sa te ingrijorezi..doar ca data viitoare daca vreti sa va jucati gasiti o metoda mai putin riscanta, de exemplu sex oral..dar daca iti doresti ceva mai mult atunci trebuie sa ai grija si de protejare, ca de exemplu folosirea prezervativului..pt ca unele jocuri nevinovate au ca rezultat consecinte mari..asa ca ai grija de tine si de viitorul tau..numai bine!!
0
12-05-2010, ora 13:46
phraser
Nu este medic/terapeut
phraser
salut. sunt virgina, sau mai bine zis, nu cred ca mai sunt, zilele trecute am decis sa fac pasul cu iubitul meu si nu am prea reusit. adica si'a introdus penisul dar doar cate putin, nu cred ca s'a facut penetrarea bine. am facut asta fara prezervativ si nu a ejaculat in mine, si a facut coitus interruptus, dar cu cva timp inainte sa ejaculeze acolo. e posibil sa raman insarcinata din cauza asta? ma refer ca se putea sa fie vreun lichid in timp ce el incerca sa ma penetreze? help, please
0
12-05-2010, ora 23:05
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
Coitus interruptus este probabil prima metoda contraceptiva folosita vreodata. Denumita si retagerea, sau metoda retragerii, Coitus interruptus este metoda contraceptiva prin care partenerul retrage penisul din vagin inainte de a ejacula. Cu toate acestea, metoda Coitus interruptus are o eficienta de 80%, ceea ce este mai bine decat 0% eficienta. Cu alte cuvinte, cuplurile care practica metoda contraceptiva a retragerii au sanse mai mici de a avea un copil nedorit decat cei care nu practica o metoda contraceptiva. Asa ca daca el a facut coitus interruptus corect, atunci sanse de a ramine insarcinata aproape nu sunt, mai ales ca tu ai zis singura ca nu ati prea reusit sa faceti pasul definitiv cu asta, ci ati facuto treptat.Din aceasta rezulta ca daca el nu a introdus destul penisul in vagin, si daca mai ales nu a ejaculat in interiorul tau inseamna ca nu aveai cum sa ramii insarcinata.
Lichid putea fi, pentru ca desigur baiatul sa excitat, insa acest lichid contine foarte putini spermatozoizi care sunt destul de slabi pentru a fecunda o ovula, deci cred ca nu sunt motive de a-ti face griji de o sarcina nedorita.
daca mai apar intrebari, apeleaza!
0
12-05-2010, ora 23:06
phraser
Nu este medic/terapeut
phraser
multumesc mult pt raspuns. sunt mai linistita acum. o seara placuta!
0
03-06-2010, ora 09:08
bianca3k
Nu este medic/terapeut
bianca3k
buna as dori sa stiu daca exista riscuri ca eu sa raman insarcinata in conditiile in care eu si prietenul meu stam in lenjerie intima si ne masturbam unul pe celalalt. el nu a ejaculat niciodata insa elimina o secretie a penisului care am inteles ca se numeste lichid prespermatic intrucat noi n-am avut niciun contact sexual sau penetrare (sunt virgina)
0
04-06-2010, ora 22:12
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
bianca3k, poti ramine insarcinata doar in cazul cind a avut loc o penetrare adevarata, sau cel putin jocuri intime fara linjerie.Dar ceea ca va masturbati nu inseamna ca el isi introduce penisul sau in vaginul tau.Cum am zis mai sus acest lichid nu contine cantitate destula pentru a te lasa insarcinata, insa aceasta nu inseamna ca el deloc nu contine spermatozoizi, deci rezulta ca jucinduva prin linjerie nu te poate lasa insarcinata.Stai fara de griji.Insa aveti grija ca jocurile sa nu ajunga la un nivel mai serios, si nu riscati.pentru a fi siguri pe ceea ce faceti si ce consecinte(daca ele exista) poate sa aduca, Cititi mai multa informatie pe internet, -*



(*modificat de administrator)
0
05-06-2010, ora 07:53
bianca3k
Nu este medic/terapeut
bianca3k
va multumesc mult data viitoare cand voi mai avea o nedumerire voi reveni cu cea mai mare placere:)
ce intelegi prin jocuri fara lenjerie? adica daca facem acelasi lucru dar fara lenjerie se poate intampla ceva?
0
06-06-2010, ora 11:32
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
jocuri fara lingerie inseamna aceeasi joaca, doar ca uneori aceasta joaca se poate complifica si ajunge la ceea ca prietenul tau sa introduca penisul in vagin, dar nu cu totul(fara a te dezvirgina), si prin asa jocuri poti sa contaminezi o boala nedorita(sper ca nu exista la voi ceva boli), sau daca el a terminat poate sa ajunga spermatozoizi la tine in vagin.La fel o joaca fara lenjerie poate aduce la o penetrare care poate avea loc fara prezervativ.Aveti mare grija cu jocuri de acest fel si ar fi bine sa va informati ceea ce tin viata sexuala la adolscenti(daca va doriti in scurt timp sa o incepeti, daca nu- informatia niciodata nu incurca;).Multa sanatate!
0
26-02-2012, ora 19:36
snickersalbb
Nu este medic/terapeut
snickersalbb
care ma poate ajuta si pe mine cu niste raspunsuri.is foarte speriat in legatura cu prietena mea adica..daca a ramas insarcinata sau nu...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •