Pot fi insarcinata?

19-03-2011
pysoyasha
Nu este medic/terapeut
pysoyasha
Buna ziua! Ma numesc Madalina si am o mica nelamurire. Eu iau anticonceptionale Marvelon 21 la recomadarea doctorului pentru reglarea cicilului menstrual, dar si pentru a preveni o eventuala sarcina. Timp de 1 an si 3 luni am luat aceste anticonceptionale fara nicio problema (timp in care acum vreo 9 luni am facut o pauza de o luna in care am observat ca CM meu dura 40 de zile asa cum dura inainte de a lua pastilele). Acum in luna ianuarie 2011 Marvelon 21 au disparut putin timp de piata. Asadar in luna Februarie am luat anticonceptionale desorelle (tot la recomandarea medicului) care din cate am inteles sunt cam acelasi lucru cu Marvelon. Am luat folia de 21 de comprimate Desorelle (a fost ok in afara de niste mici dureri de stomac). Am terminat pastilele pe 3 martie. Mi-a venit menstruatia iar pe 11 martie am inceput un nou blister din Marvelon 21 (adica am revenit la vechile coprimate). Tot pe 11 am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu, iar el a terminat in mine. E posibil sa fi ramas insarcinata? Din cate stiu in acele 7 zile de menstratie esti protejata, dar eu fiindca am schimbat antinconceptionalele oare e vreo problema?
2 comentarii
0
19-03-2011, ora 14:34
pysoyasha
Nu este medic/terapeut
pysoyasha
Si inca ceva: am luat pastilele la timp la aceiasi ora aproximativ (poate cu intarziere de 1-2 ore maxim).
0
21-03-2011, ora 20:43
pysoyasha
Nu este medic/terapeut
pysoyasha
Imi poate raspunde si mie cineva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul