menstruatia intarzie de 13 zile...pot fi gravida?

02-08-2013
roxanapelini
Nu este medic/terapeut
roxanapelini
Acum 2 saptamani eram la mare cu prietenul meu si ne am atins acolo jos, insa cu prezervativ. A intrat putin, insa doar putin, deoarece sunt virgina si nu am vrut sa mergem pana la capat. Atingeri de felul acesta s au mai intamplat intre noi, dar mereu cu prezervativ. As avea si eu doua intrebari:
1. Daca si a schimbat intr o noapte de doua ori prezervativul, se poate sa fi existat pe acesta lichid
preseminal?
2. Pot ramane gravida daca a intrat doar putin cu prezervativul, iar eu sunt virgina?
Mentionez ca inca nu mi a venit menstruatia, iar astazi este a 13 a zi. Mereu imi intarzie 6 7 chiar 10 zile, o data mi a intarziat si doua saptamani. Sanii au inceput sa ma doara de vreo 10 zile. Este un semn ca o sa imi vina? Sunt foarte, dar foarte stresata.
4 comentarii
0
02-08-2013, ora 22:18
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
1.Daca si-a pus corect prezervativul nu are cum sa fie pe el lichid seminal.
2.Sarcina apare atunci cand spermatozoizii trec de colul uterin si migreaza in sus spre uter, deci iti poti raspunde si singura daca ti se putea intampla. Este practic imposibil din ce ai descris, deci stai linistita.
3. Dar din jocuri din astea poti lua BTS, poti ramane insarcinata din neatentie si mai ales nu poti sa iti pastrezi virginitatea. Daca vrei sa ramai virgina nu e cazul sa lasi un barbat sa se joace cu penisul langa vaginul tau, sa ii dai de inteles ca esti dispusa sa mergi mai departe. Nu e moral nici pentru el, nici pentru tine. Deci ai grija de tine.
0
02-08-2013, ora 22:22
roxanapelini
Nu este medic/terapeut
roxanapelini
Pot lua Bts chiar daca folosim prezervativ?
0
02-08-2013, ora 22:26
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Da.Candidoza, herpes, condiloame se pot lua si din contact piele pe piele, secretii sau prin spori.
0
02-08-2013, ora 22:32
roxanapelini
Nu este medic/terapeut
roxanapelini
Am o relatie destul de serioasa, si nu cred ca este cazul. Multumesc mult pentru raspunsuri, stiam si eu undeva ca e imposibil, dar aveam nevoie sa mai aud de la cineva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •