Pot avea copii?

20-06-2007
AliceM
Nu este medic/terapeut
AliceM
De vreo doi ani ma duc la doctor sa vad daca totul este in regula si pot avea copii. In urma unei colposcopii mi s-a spus ca am o rana pe uter care ulterior am cauterizato si totu este in regula dar mi-au spus si ca am uter retroves laterodeviat stanga mult, ovare polichistice de dimensiuni diferite si uter nedezvoltat(infanti mi-au spus ca-l numesc ei). Am mai facu si alte analize care au iesit bine, intrebarea mea este cum sa fac sa raman insarcinata si daca aceste probleme ma afecteaza in vreun fel, pana acum 3 luni ma spalam imediat cu apa dupa contact si pe exterior si in interior. Singura analiza care nu am facuto pana acum este cea care desfunda trompele care am auzit ca este dureroasa. In afara de lichidul fluorescent care se baga pe trompe se mai poate observa in vreun fel daca sunt infundate?
1 comentarii
0
21-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Se pare că este necesară consiliere în cazul dv, cel mai bine ar fi să vă adresaţi medicului dv.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul