Postinorul afecteaza sarcina

13-07-2009
ela_andre
Nu este medic/terapeut
ela_andre
Buna ziua, mi-am facut un test de sarcina care a iesit pozitiv, vreau sa pastrez sarcina dar sunt unele probleme:
In data de 03.06.2009 am facut o radiografie pulmonara, dupa doua zile am avut menstruatie, adica in 05.06.2009, pe data de 19.06.2009 am avut un contact neprotejat, pentru care am luat postinor pastila 1 dupa 7 ore de la contact, pastila 2 dupa 12 ore de la contact,
intrebarea mea este daca pastrez sarcina radiografia dinainte si postinorul luat pot afecta fatul?
va multumesc
3 comentarii
0
28-09-2009, ora 12:47
ramibia
Nu este medic/terapeut
ramibia
Buna.Am, ramas, cu, tot, cu, postinor, insarcinata, urmeaza, sa, nasc, in, noiembrie.Atunci, iti, pot, spune, daca, sunt, probleme, sau, nu.Eu, sper, ca, ai, pastrat, sarcina.Mie, asa, mi, s-a, indicat, pana, acum, totul, pare, sa, fie, ok
0
28-09-2009, ora 13:17
ela_andre
Nu este medic/terapeut
ela_andre
iti multumesc pentru raspuns, la fel am fost si eu sfatuita de medicul meu ginecolog sa pastrez sarcina ca nu are cu ce sa o afecteze postinorul, sunt insarcinata in 16 saptamani si ma simt ok pana acum, totul decurge bine, deja l-am simtit pe bebe miscand, sper sa fie bine pana la capat.multa sanatate si nastere usoara, astept sa-mi scrii daca bebe este sanatos, Doamne ajuta asa sa fie.(si al meu la fel)
0
29-01-2010, ora 01:58
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
si eu am ramas insarcinata dupa postinor. asta se intampla cu vreo 8 ani in urma, cand in prospect nu scria daca are sau nu efecte asupra fatului. nu erau suficiente date pana atunci. in principiu mi s-a recomandat sa avortez. asta a fost.acum cred ca se stie ca nu da malformatii.
sa fiti sanatoase si voi si copiii!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.