prezevrativ rupt, Postinor 2

14-12-2005
Silv3r
Nu este medic/terapeut
Silv3r
am si eu o problema, am facut dragoste cu prietena mea si sa rupt prezervativul, am vazut vazut imediat cand sa rupt. Ppeste 3 ora am cumparat postinor 2 si a luat cum trebuia cele doua tablete, de atunci ii doare burta si capul (cineva asa mia spus ca asta inseamna ca tableta functioneaza) cand am avut contactul sexual mai avea 6 zile pana la ciclu (inainte de ciclu e mai usor de a lasa insarcinata? ) peste 5 zile aflam daca a ramas sau nu de ci daca vine ciclul sau nu sper sa vina :D
Ce sanse avem ca a ramas insarcinata? pls help me
3 comentarii
0
16-01-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Contraceptia hormonala de urgenta(postinor)produce o supraincarcare cu progesteron care blocheaza ovulatia pentru citeva zile(daca o folosim in prima parte a ciclului menstrual).Asta inseamna ca ovulatia se va produce cu intirziere si ca riscul de sarcina pina la urmatoarea menstruatie este constant crescut.
0
05-01-2007, ora 00:00
Andrei89
Nu este medic/terapeut
Andrei89
buna...vreau sa aflu dak se poate sa ramana insarcinata prietena mea dupa 2 contacte sexuale neprotejate...in mai putzin de o luna...si a luat de 2 ori postinor 2.vreau sa jtiu...reactziile...tot...va rog ajutor
0
01-04-2007, ora 00:00
disperata
Nu este medic/terapeut
disperata
Ca si Silv3r am patit si eu. S-a rupt prezervativul pe 10 martie.A doua zi am luat Postinor 2.In jurul datei de 20 martie trebuia sa imi vina cilcul si nu mi-a venit.AM crezut ca au fost niste dereglari hormonale.Pe 31 martie am facut testul de sarcina si mi-a iesit pozitiv. Cum este posibil sa fi ramas insarcinata daca am luat Postinor2?Ce sa fac?Ce presupune un avort? Cum mi-ar fi mai usor sa avortez?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul