Postinor 2

08-12-2008
monicanicoleta
Nu este medic/terapeut
monicanicoleta
Am luat Postinor 2, intrucat am uitat 2 pastile din folia Yasmine, cam la 24 de ore dupa contactul sexual. Este normala intarzierea ciclului mentrual? Mentionez ca am continuat sa iau Yasmine in continuare si nu am mai avut contact sexual dupa administrarea Postinor 2.
Din moment ce am uitat 2 pastile Yasmine sa iau. ar trebui sa incep noua folie mai devreme sau sa respect cele 7 zile de pauza?
Multumesc mult
2 comentarii
0
08-12-2008, ora 15:02
anonim22
Nu este medic/terapeut
anonim22
intarzierea ciclului e normala si mie mi-a intarziat dupa ce am luat postinor, asta depinde de organism.iar noua folie ti-as recomanda sa o administrezi in prima zi a ciclului. multa sanatate
0
13-12-2008, ora 15:22
monicanicoleta
Nu este medic/terapeut
monicanicoleta
Miercuri am terminat folia de Yasmin. Astept sa-mi vina menstruatia si noua folie o voi lua in prima zi a ciclului menstrual.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul